Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Czy tylko mnie #!$%@?ą te migające światła w rowerach? Jedziesz za kimś i miga i miga że skupić na drodze się nie da. Albo jedzie taki naprzeciwko i też 238572717 lumenów #!$%@? po oczach. Żeby tak jeszcze lekko opuścili te lamy co by oświetlały drogę. ALE NIE!!!!! Ustawiona #!$%@? centralnie w twoje oczodoły!
#rower #rowery #zalesie
  • 10
  • Odpowiedz
@kupczyk: tylne lampki to jestem w stanie zrozumieć - tutaj chodzi o widoczność, ale z latarkami na przodzie jako lampka to staram się walczyć - ani kolimatory ani daszki na dłuższą metę nic nie dadzą. Sam specjalnie kupiłem lampkę z StVZO aby nikogo nie oślepiać, ale niestety jeszcze nie spotkałem nikogo kto by taką miał :(
  • Odpowiedz
Często w parze z #!$%@? na punkcie roweru idzie #!$%@? na ilość światełek w rowerze, nie powiem sam mam 2 lampki po 500 lumenów, tylko że po mieście włączam jedną na jakieś 10-15% żebym był widoczny i jednocześnie nie oślepiał kierowców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dymel: stary ja rozumie mieć takie lampy jeżeli jedziesz gdzieś w terenie. Ale nie #!$%@? po mieście gdzie są latarnie. Można też lekko opuścić i świeci na drogę ale po co? Przecież drogę widać bo świeca latarnie.
  • Odpowiedz
@Cyfranek: to widać jeszcze nie spotkałem ;) Praktycznie wszyscy mają latarki :( Ja mam na przodzie Busch & Muller :)

@kupczyk: na asfalcie poza terenem zabudowanym też używałem latarek, ale na dłuższą metę upierdliwe było przełączanie za każdym razem na słabszy tryb.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LRF1000W: rozumie to doskonale ale nie z milionami lumenów. Jadąc za kimś 2-3 m jest to naprawdę uciążliwe. Uciążliwe i rozpraszające zarazem podczas wymijania innego rowerzysty.
  • Odpowiedz
migajace światla pełnia funkcje ostrzegawczą, są bardziej zauważalne


@LRF1000W: zobacz, a w takich Niemczech jest to zakazane ;) Gdzieś kiedyś czytałem że to dlatego że po zmroku utrudnia to ocenę odległości, ale na ile to prawda to nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dymel: #!$%@?łbym prądem kolarzy że źle ustawionymi lampkami/latarkami. Rok temu mijałem się z jakąś większą ekipą. Było ciemno, miejscówka taka że widzisz tylko dzięki swojej lampce. Nadjeżdżają kolarze. Część z nich oczywiście miała #!$%@? ustawione światła. Na kilka sekund dosłownie oślepłem. Szczęście że nie wpadłem na nich albo do rowu :/
  • Odpowiedz