Wpis z mikrobloga

Jako, że powoli rozglądam się za czymś do wynajęcia to pozwoliłam sobie porównać ceny w Niemczech u Polsce.

W Polsce wynajmowałam miejsce w pokoju 2 osobowym który byl dość duży, 6 osób w mieszkaniu niepierwszej świeżości w kamienicy, miasto wojewodzkie,centrum. Z takich udogodnień to mialam własny balkon no i dostep do internetu. Cena :560 zl.

W Niemczech pokój o powierzchni 32 m² we wspólnym mieszkaniu, 6 osób, 3 przystanki pociagiem do centrum.

Cena : jak na zdjeciu

Dodam tylko że w Niemczech jedzenie na miesiac wychodzi ok 200 euro, wliczajac to slodycze itp.
W Polsce - 300/350?

#przemyslenia #przemysleniazdupy #kociaraemigruje #niemcy

Wolam ludzi bardziej zorientowanych : @komukatiw
@Ich_mag_Kaesekuchen ps. Dziś wzielam sobie w automacie pracbazowym Kaesekuchen, jak na 0,50 euro smakował wybornie :D
niemowiepokociemu - Jako, że powoli rozglądam się za czymś do wynajęcia to pozwoliłam...

źródło: comment_qs4alhxqEFOjsMjg2WVvduMNOWFNR32c.jpg

Pobierz
  • 23
@nie_mowie_po_kociemu: drogo w sumie jak ma mieszkanie w 6 ludzi, polecam poszukać mieszkania w gazetach, bo można znaleźć dużo taniej niż na wszelakich stronach
ja za swoje mieszkanie kawalerke (!) 60m2 płace 530e, 30 minut od centrum komunikacja zbiorowa, autem pewnie z 13 minut
na jedzenie, fajki i alkohol wydaje z 500 - 600e, tyle ze praktycznie co drugi dzień stołuje się na mieście
@nie_mowie_po_kociemu: rozumiem że Ty jak i wszyscy wypowiadający sie, zarabiacie więcej niż mityczne 1300€? Bo jeśli 1300 - 378 mieszkanie - 250€ jedzenie, to zostaje: 672€ więc trochę ponad połowa wypłaty.

W sumie, w PL pensja 2000netto, pokój 700zl, jedzenie 600zl, to zostaje 700zl :D czyli zakładając nie wydawanie pieniędzy i odkładanie w dojczlandzie co miesiąc zostaje ~2900zl.

Wegetacja, czyli tylko jedzenie i mieszkanie, w praktyce różnica olbrzymia.