Wpis z mikrobloga

@r3pr3z3nt jak jesteś dobry w pokera i poświęcasz dużo czasu na naukę, to na serio obstawiasz sobie zakresy kart z którymi gra przeciwnik i w większości przypadków zakładasz dobrze. Pytanie tylko, jak dobry jest szafa XD
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt zamień słowo obstawiać z analizować wyjdzie na to samo. Po tych 5 latach gry w pokera nie potrzebujesz widzieć swoich kart, żeby wygrać z przeciwnikiem, bo widzisz jego zakres. No poza blefami ale to się zdarza raz na 50 rozdań. Nie mniej czaje o co Ci chodziło, porównanie tylko dobrane delikatnie pisząc mało trafnie, kolego.
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: Dziękuję, moje porównanie było jak najbardziej trafne. Analizować w pokerze można po rozdaniu - analiza jest wtedy kiedy wiesz jakie karty miał przeciwnik, dopiero wtedy możesz spróbować zrozumieć jego strategię na daną akcję. Wszystko przed showdownem to twoja PROGNOZA. Zanim do tego dojdzie, wszystko co masz to przypuszczenia i pewność, że przeciwnik chce zabrać twoje żetony i robi w tym kierunku wszystko co może. Gdyby było tak jak mówisz,
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt > cytowany tekst skąd wiesz jakie range w jakiej pozycji i na jakim etapie gry gra twój przeciwnik? No kurde, jak grasz w poka dłużej niż dwa tygodnie to chyba drugi najważniejszy aspekt tej gry. Poznać jaki range, z jakiej pozycji rozgrywa Twój przeciwnik. A pozniej jedziesz z nim jak z bura suka, nie patrząc w swoje karty. > cytowany tekst Skąd wiesz jakie karty zostały jeszcze w talii, a
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: Ok, ugryzę temat inaczej, może tak będzie łatwiej mnie zrozumieć...
Odpowiedz mi na teoretyczne pytanie - przy stoliku spotyka się dwóch nieznanych sobie prosów - załóżmy że będą grać heads up w holdema.
1. Czy po jednej grze będziemy w stanie stwierdzić który z nich jest lepszy?
2. Czy analizując ich grę z zewnątrz za pomocą dostępnej ci wiedzy i tego co obserwujesz jesteś w stanie odgadnąć ich karty?
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt nie no, skoro grasz w Holdema (nie rób tego pieniądze tam się podnosilo z ziemi, albo sami wsadzali Ci je do kieszeni 10 lat temu, teraz poziom jest za wysoki bo dostęp do wiedzy łatwiejszy, już lepiej chyba Bitcoin xD) to nie powinieneś przytaczac w ogóle rozgrywek HU bo to zupełnie inna bajka. Tam to wszystko opiera się na teorii gier, wiesz tego typa co dostał Nobla a którego grał
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: Ale ja cie nie probuje na niczym zagiac, probuje wytlumaczyc o co mi chodzi bo na samym początku wyszedłeś ze złego założenia [z Daniela na pozycji gracza (kierowcy), nie obserwatora]. Nie musimy gadac o HU, ale gdybys odpowiedzial na to pytanie, to duzo blizej byloby ci do zrozumienia tego o co mi chodzi - o potędze wariancji wynikającej z losowości. I taki Biały nie mając dostępu do wielu danych
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt ok, już ostatni raz. Odniósł się już do tego Gerwazy Cugowski, i tak jak za bycie psychofanbojem Kubicy go nie trawie to w jednym tweecie odnośnie Szafy zapunktowal u mnie mocno, pewnie woesz w którym. Odniósł się do tego w ostatnim wywiadzie w 11 sam Kubica. Domysły ludzi, którzy tworza swoje analizy oglądając replaye na YT czy wysyłają maile do fabryki to sorry, ale za bardzo nie ma co słuchać.
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt no tak, pokerowi poświęciłem wieeeele lat swojej młodości, dzięki niemu zwiedzilem wiele krajów Europy i poznałem wielu fascynujących ludzi. Wiesz to tak jakbyś chciał mi coś wytlumaczyc yyyyy no nie wiem... Coś na czym się wg. Ciebie nie znam bo jest to dosyć wąska dziedzina w dość przystępny sposób, ale ja jednak na tym się znam i to do mnie nie trafia, bo chciałeś dobrze ale ze mam o tym
  • Odpowiedz