Wpis z mikrobloga

Ludzie, proszę nie miejcie mnie za debila, ale kurła ostatnią konsolę jaką miałem to był PS1, teraz chcę kupić sobie PS4, żeby pograć w RDR2 i planuje na niej też grać w fife 20. Tylko za głupi jestem, żeby ogarnąć o co chodzi.
1) https://www.olx.pl/oferta/ps4-slim-2pady-1tb-konsola-playstation-4-99gier-residentevil2-anthem-CID99-IDAoij3.html#630089bb2e;promoted - znalazłem np coś takiego. Może mi ktoś powiedzieć jak tam się mieści 99 gier? To jakiś myk jest czy jak?
2) czy kupując używaną konsolę muszę tworzyć jakieś konto, czy będę musiał używać konta poprzedniego właściciela?
3) Czy chcąc grając w FUT w fifie muszę dokupować jakieś abonamenty?

Kiedyś była płyta i człowiek grał, teraz to za chooy nie ogarniam tego całego ekosystemu. Jeśli ktoś będzie tak miły i wyjaśni mi jak to teraz działa, będę wdzięczny.

Pozdro!

#ps4 #fifa19 #fifa #reddeadredemption #konsole
  • 16
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jekop: gry się uruchamia z płyty, jest ona niezbędna. Część gry się instaluje na dysku, ale płyta jest obowiązkowa, bez niej nie uruchomisz gry
2. Możesz założyć własne konto, ale psplus jest chyba przypisane do konta.

Teraz też tak jest, wkładasz płytę i grasz
@jekop:

Kiedyś była płyta i człowiek grał,


Od PS3 masz gry w wersji cyfrowej, które nie wymagają płyty. Kupujesz w sklepie playstation (PS Store) i grasz. Z tego co rozumiem to facet ma te gry cyfrowe albo #!$%@? wie co. Tak czy siak za tą cenę 99 gier to coś śmierdzi. Sam fakt, że te 99 równe.

czy będę musiał używać konta poprzedniego właściciela?


@jekop: jeżeli jego gry są przypisane
@NoKappaSoldier73: a da się jakoś sprawdzić czy konsola była przerabiana? czy lepiej nie bawić się w używki i za 1000 kupić nową? jeszcze jedna rzecz - kupując używaną grę interesuje mnie tylko stan płyty/płyt? Nie ma jakiegoś przypisania danej kopii gry do jednego konta, albo czegoś podobnego?
@jekop: nie przerabia się PS4, nie ma to sensu bo nie odpalisz gier piratów. jakieś tam custom firmware wyszły ale mija się to z celem zupełnie.
ja bym nie kupił używki bo możesz trafić bubla...
@jekop: ja bym na Twoim miejscu kupił nową. Nie wiem ile chcesz grać, ale popsuć sobie całą frajdę z pada, który trzyma godzinę albo przycisk #!$%@? chodzi to jedno. Konsola może być zaniedbana, może buczeć bo #!$%@? jest kurzem i trzeba ją rozkręcać.

Jeżeli chodzi o gry to głównie czy płyta nie porysowana. W pudełkowych wydaniach z płytą właśnie całą magią jest elastyczność, że pograsz i możesz sprzedać. Przypisywane do konta
@NoKappaSoldier73: też wolę slima, wydaje mi się, że pro może być za bardzo wyżyłowany ;) a za 1500, to jestem w stanie kupić nowego slima z 2 padami i ze dwie gry pewnie. Dzięki za wszystkie rady