Wpis z mikrobloga

Taka mała rada dla wszystkich początkujących w #programowanie: zacznijcie używać Linuksa na desktopie.
Dlaczego? Bo #linux uczy umiejętności rozwiązywania problemów w sposób który przyda się w dev. Jeśli coś Ci nie działa, to musisz zdebugować problem - znaleźć jego przyczynę i dojść do rozwiązania, najczęściej wyszukująć informacje w necie czy czytając dokumentację.

Pomijam inne fajne aspekty, jak nabycie umiejętności pracy z systemem na którym działa większość serwerów, czy środowisko bardziej przyjazne do dev.

#przemyslenia
  • 29
  • Odpowiedz
@reptilianin6190: nieno, swietna rekomendacja. Uzywaj zbugowanych narzedzi, to sie nauczysz rozwiazywac problemy xD Ja akurat uzywam linuxa z odwrotnego powodu, mam mniej problemow niz na windzie - polecam Minta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@scriptkitty: nigdy archa nie instalowałem i jak ktoś nigdy w konsole nie wchodził to odradzam.

Jak ktoś chce się dużo nauczyć to moim zdaniem lepszy Manjaro. Po samej instalacji właściwie różnią się te systemy tylko repozytoriami. Do pracy, jako że nie mam czasu konfigurować wszystkiego, zainstalowałem sobie regolith linux (fork Ubuntu z preinstalowanym i3)

Ogólnie jak ktoś chce pracować wydajnie to niech spróbuje i3 albo inny WM xD plusy są takie
  • Odpowiedz
@reptilianin6190: Programuje od 5 lat i nigdy nie miałem linuxa, żyjemy w czasach gdzie lepiej skupić się na jednej wąskiej dziedzinie niż na wszystkim ale na niczym. Jak dla mnie niepotrzebne robienie sobie problemów gdzie trzeba minimalizować problemy drugorzędne i skupić się na tych istotnych.
  • Odpowiedz
@jak5z: Rozumiem to podejście i jest spoko krótkoterminowo, ale technologie się zmieniają i ogólne podejście do diagnozowania problemów przydaje się w każdym rodzaju programowania. Btw, ja programuję od 15 lat jeśli to ma jakieś znaczenie.
  • Odpowiedz
@reptilianin6190: nie rozumiem jak można programować na windowsie i męczyć się ze środowiskiem, stawiać virtualki itd. W sumie szczerze mówiąc linux jest przydatny tylko do programowania, stworzenia środowiska(dockery, serwery i inne). I tylko do tego linux się przydaje. Jak chce sobie zrobić cokolwiek innego na kompie to tylko windows
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak można programować na windowsie i męczyć się ze środowiskiem, stawiać virtualki itd.


@virtuti_stulejari: Co? Od 3 lat rzeźbię w C++ i .NET, i nawet nie mam pomysłu o czym mówisz mówiąc "męczyć się ze środowiskiem" (99,9% przypadków wszystko po prostu działa) a już tym bardziej o co chodzi z tymi wirtualkami.
  • Odpowiedz