Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem galaxy s7 na allegro 3 lata temu i dostałem wtedy paragon vat-marza z datą 06.07.2016. Mam na ten telefon gwarancję producenta 3 lata (samsung guard). Chciałem go teraz oddać do serwisu samsung plaza serwis żeby mi wymienili baterie bo już ledwo zipie ale zauważyłem, że na fakturze (pierwotny dowód zakupu) jest data sprzedaży 27.06.2016r. Myślicie, że jest jeszcze szansa, że przyjmą mi go do serwisu w ramach gwarancji?
#samsung #android #smartfon #telefony
  • 8
@Nikodem imo liczy się pierwotny dowód zakupu, nikogo nie będzie obchodziło kiedy kupiłeś telefon od nieautoryzowanego dystrybutora tylko kiedy telefon pierwotnie opuścił sklep

@Nikodem: Kupiłeś w jakimś komisie albo na allegro? Nigdy nie kupuj na VAT-marża bo to są telefony z Ali więc raczej nikt nie przyjmie.


Nie wszystkie telefony są z Ali, komisy sprzedają na VAT marża żeby uniknąć 23% VAT tylko odpłacają za różnice między tym co kupili a
Jezeli masz podstawowy dowod zakupu 23%vat i guard(mozna tez sprawdzic na stronie samsung members) to oddaj. Na baterie masz wtedy normalnie 3 lata. Jezeli oddasz do 14 dni po koncu gwarancji jest szansa ze normalnie uwzglednia.