Wpis z mikrobloga

Halo witam dzień dobry, planuje z kolegą wyjechać do Holandii na jakieś 3 miesiące. Znamy bardzo dobrze język angielski, więc byliśmy zainteresowani jakimś magazyn z voicpickiem, obdzwoniłem Otto, Work Today, Randstadt, i kilka mniej znanych agencji i trochę lecą w #!$%@? bo dostaje oferty za 10 brutto na jakimś sortowaniu listów z zakwaterowaniem w lesie za 100€ tygodniowo, a widziałem po wpisach, że na magazynach Jumbo/Alberta, że te 12 z hakiem brutto dają. Wobec tego mam pytanie czy jest ktoś kto pracuje w Jumbo/Albercie (ewentualnie inny magazyn w którym nie dźwiga się 10 ton dziennie) i może sie dowiedzieć czy nie potrzeba im pracowników, ewentualnie z jaką agencją się kontaktować? Chcemy popracować w miare sensownej "gównorobocie" i sie ulotnić po wakacjach, chyba że będzie do przeżycia, to możemy przedłużyć pobyt.

#holandia
  • 18
@broove: Na Raalte są 2 magazyny Jumbo - Mroznia i centrum zamówień online. Wiec to drugie może być przez Otto a pierwsze jest przez Workforce i jest na 100% voicepick.

Ale jak mówiłem - jutro wszystkiego się dowiem i zdam relacje jeśli chcesz
@MrPickles: Jakbyś mógł to by było super. Ja zadzwonię i tak, to porównam sobie z tym czego Ty sie dowiesz. Oby to taka chłodnia 2-3 stopnie a nie -20, chociaż na tym etapie już nie będę narzekać.

@perki51 Oni jakoś niechętnie chcą o tym Jumbo rozmawiać, tylko to wspominam to mi babka zmienia temat na pakowanie kiełbasy za pół darmo. A jasno daje do zrozumienia, że lokalizacja jest mi w sumie
@broove: No właśnie -20, ale przerwa co 1-1.5 godziny i bardzo ciepłe ubranie robocze ze podobno mróz tak nie dokucza. Tyle się dowiedziałem przez telefon ale jutro będę wiedział więcej.
@broove: pamiętaj też, że niektóre agencje do stawki doliczają pieniądze wakacyjne i urlopowe, które nie powinny być doliczane do stawki. Pieniądze te wypłacane są do 6 tygodni po zakończeniu pracy (w waszym wypadku) bądź raz w roku w czerwcu (dla ludzi którzy siedzą rok i dłużej)
@witex79:
@Pannenkoek:

przez jaką agencje? Babka z Otto do której dzwoniłem miała mi wysłać oferty w dniu w którym dzwoniłem (wczoraj) tłumaczyłem jej najprościej jak się da że interesuje mnie order picker Jumbo - ofert nie dostałem więc chyba poprosze kolege żeby zadzwonił z innego numeru, bo mnie już mają dość albo mają mega oblężenie przez wakacyjny okres. Nie mam pojęcia co tam sie u nich dzieje.
@broove: Okey, oto moja relacja

W zasadzie nie dowiedziałem się więcej niż sam już wiem: praca 3-zmianowa, 12.31€/h na start, dodatek za zimno 80 centów na godzinę, dostajesz mega ciepłe ubranie robocze i buty. Ja mieszkam na prywacie to mnie to nie dotyczy, ale zakwaterowanie jest coś koło 90€/tygodniowo.

Temperatura na hali -23 stopnie.

Jutro mam czekać na telefon kiedy ide do pracy - poprosiłem by zacząć dopiero od środy ale
@MrPickles: ja też dzwoniłem w sprawie tej oferty i w sumie to samo mi powiedzieli. Wysłaliśmy z kumplem CV i czekamy, przy najlepszym scenariuszu w następnym tygodniu w sobotę będziemy tam jechać. Ciekawe czy można twarz tam zakryć czy będą sie na mnie patrzyć jak na kretyna. Bo troche kiepsko fizycznie pracować i oddychać w -23 stopniach i załatwić sobie jakieś zapalenie gardła po kilku dniach pracy :|
@broove: Można bez problemu. Miałem szybki obchód po magazynie i pełno osób zakrywa tam twarz. Poza tym przerwy są co 1 godzinę 15 minut lub 1 godzinę 30 minut. Wiec nawet nie zdążysz dobrze zmarznąć.

Wiec jak wszystko dobrxe pójdzie to zobaczymy się w przyszłym tygodniu na magazynie (σ ͜ʖσ)
@MrPickles: Czekamy na kontakt ze strony biura, w poniedziałek będziemy wiedzieć co i jak.
Jak nie zamarzniesz to daj znać jak się pracuje, w razie czego robimy taktyczny odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@broove: Może literówka bo może powinno być 12.31... choć po 8 tygodniach pracy jest podwyżka wiec te 12.01 mogą traktować jako „okres próbny”

Dolicz jednak dodatki zmianowe (popołudnia, nocki), dolicz dodatek za zimno (chyba 80 centów, ale będę to wiedział w środę bo wtedy pewnie dostanę umowę) i wyjdzie całkiem przyjemna stawka

12€/h na start jako orderpicker to serio nie jest zła stawka. Głowa do góry i widzimy się w pracy!
Wiem wiem, nie chce po prostu sytuacji że na stronie jest 12,31, na mailu 12, a w pracy dostane jeszcze mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°) W piątek wieczorem będziemy wiedzieć gdzie nas zakwaterują. Jak jakiś hotel to chyba robimy taktyczny odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)