Wpis z mikrobloga

Odnośnie tajemniczego komornika, który siadł na strusia

Podejrzewam, że dopieprzyli się dla niego w końcu za czas w którym był zarejestwowany jako osoba bezrobotna i jednocześnie zarabiał. Kwota, którą pobrał komornik - 4400zł - zgadzałaby się z około 11 miesięcznym okresem w którym to sam Suchodolski powinien opłacać we własnym zakresie ubezpieczenie zdrowotne, a niestety tego nie robił i ciągnął składkę z pieniędzy podatników. Nadzieje Wojtusia, że księgowa coś tam napisze i "komornik odda" są równe zero ;)

A to jeszcze nie koniec problemów finansowych naszego ulubionego duetu ;)

/edit
Gdyby ktoś nie wierzył, kwotę może obliczyć sobie samodzielnie na podstawie stawek na stronie NFZ. Pasuje idealnie.
link

  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PoteznyTomaszek: @simo_pl: nie no, to faktycznie by się zgadzało. Zapomniałam, że on przecież przez rok byl zarejestrowany jako bezrobotny, pobierał z tego tytułu ubezpieczenie zdrowotne a zarabiał na YT. W końcu machina administracyjna ruszyła i zabierają sobie co ich. A orientuje się ktoś - bo nie ukrywam nie chce mi się tego teraz liczyć - czy te 4400 to kwota łącznie z naliczoną jakąś karą czy czysty zwrot za niesłusznie
@simo_pl: jesli to byłoby powodem zajęcia komorniczego u suhego to znaczy że wkrótce nastąpi to również u grubego i menela. O ile kasa do tej 2 trafia na ich imienne konta, a nie jak głosi plotka na konta pewnego pana, który ich upoważnił do tych kont żeby obejść ich zajecia komornicze
@William2290: Menel i konon przez miesiące o których mowa nie byli zarejestrowani w UP jako osoby bezrobotne, także na pewno czegoś takiego nie będzie. @Alzena: Z tego co wiem to oddaje się po prostu kwotę za samo ubezpieczenie zdrowotne + koszty upomnienia / koszty egzekucji komorniczej. Ale to są już niewielkie dopłaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simo_pl: a co z tą niby księgową majora? Po co wysłała do US dokumenty potwierdzające zapłacenie podatku za 2018, skoro tutaj prawdopodobnie chodzi o 2017? Jakaś nieprzytomna? Czy ona w ogóle wie o tym, że major w 2017 też zarabiał? Mam ochotę potrząsnąć tymi ludźmi żeby klepki wskoczyły na swoje miejsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)