Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie

Chciałabym nauczyć się programować.
Jaki język teraz się opłaca uczyc? Od czego zacząć? Dużo jest teraz juniorów, dlatego chciałabym coś, co pozwoli mi wystartować w miarę dobrze.

Gdzie mogę zasięgnąć pomocy w tym, jak ułożyć sobie ścieżkę rozwoju? Są jakieś meetingi we #wroclaw dla osób, które jeszcze nie programują a chciałyby się nauczyć?

Czy warto zapisać się na jakiegoś bootcampa?

Bardzo proszę doświadczonych mirasów klepaczy kodów o rady ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 15
Czy warto zapisać się na jakiegoś bootcampa?

nie

Jaki język teraz się opłaca uczyc? Od czego zacząć?

Bez roznicy, Java/c#/python i tak zmienisz jezyk 3 razy zanim pójdziesz do pierwszej pracy.
Nauka składni jezyka ro 2 tygodnie maks. Wazniejsze w tym szystkim jest nauczenie sie specyficznego trybu myślenia
Chciałabym nauczyć się programować.


Chciałbym zostać pilotem odrzutowca, miło mi.

Jaki język teraz się opłaca uczyc? Od czego zacząć? Dużo jest teraz juniorów, dlatego chciałabym coś, co pozwoli mi wystartować w miarę dobrze.


Niemiecki, Włoski, Francuski - za znajomość tych języków w większości korpo ok 4k na start.

Gdzie mogę zasięgnąć pomocy w tym, jak ułożyć sobie ścieżkę rozwoju? Są jakieś meetingi we #wroclaw dla osób, które jeszcze nie programują a chciałyby
Bez statusu studenta/inżyniera z IT lub pokrewnych to się do IT nawet nie pchaj. Rynek przesycony a we Wrocławiu ludzie z polibudy nawet mają problem ze stażami. Przebranżawiaczy na rynku jest już zbyt wielu.


@Drew: Jeżeli kucharz, który 2 miesiące wcześniej odkrył ogromną "pasję" do programowania jest konkurencyjną osobą dla inżyniera informatyki to nie świadczy to o niczym innym jak o jakości tego inżyniera.
@zaspiewamjeszczeraz:

Jaki język teraz się opłaca uczyc?

Obojętne jakiego. Widełki wynagrodzeń zależą bardziej od umiejętności niż technologii. Przykładowo: nawet jeśli w statystykach wynagrodzeń Java jest płatna lepiej o 20% niż PHP*, to dobry PHPowiec może zarabiać 3-7 razy więcej niż słaby Javowiec**


Od czego zacząć?

Od czegoś co będzie wymagać najmniej wysiłku, żeby w ogóle zacząć.

Dużo jest teraz juniorów

Ale nimi się nie przejmuj, to nie są Twoi konkurenci. Zaczynając
Potrafią ludzie zgasić :D Da się wejść do branży bez wykształcenia IT, ale na pewno jest to trudne. Jakiego języka? Łatwego o szerokim zastosowaniu, np. Python. Nie dlatego, że jest na topie, ale dlatego, że musisz jak najszybciej zacząć programować praktyczne projekty, a Python ma (moim zdaniem) niski próg wejścia i możesz w nim zrobić wszystko.

Na bootcampie nie byłem. Samouczki są spoko na początek, żeby ogarnąć składnie, ale po pierwsze są
@Veni: "najlepsze" polskie uczelnie są na 600-700 miejscu na top 1000 w europie i to są uczelnie typu AGJ, UJ, UW, PWr, gdzie trzeba mieć około 80-90% z rozszerzonej matematyki i angielskiego. A masa jest uczelni typu "Informatyka na podlasiu" biorą ludzi z matematyką podstawową na poziomie 30%.

Absolwent takiej uczelni jest często na równi z takim kucharzem czy magazynierem uczącym się programować w domu.
@zaspiewamjeszczeraz: najważniejsze pytanie to czy masz znajomego w branży IT który mógłby cię polecić lub nawet zalatwic rozmowę o pracę. W przypadku braku studiów na 60-80 CV dostajesz 2-3 odpowiedzi z czego najpierw masz rozmowę przez telefon. Tak więc potrzebujesz znajomości aby dostać się na ten 1 etap czyli rozmowę o pracę. A na rozmowie musisz być lepszy od 200-300 kandydatów.

No i w każdej chwili możesz dostac np maila ze