Wpis z mikrobloga

  • 0
@hellyea ja planuje kupić filtr zewnętrzny pod blat z wylewką na blacie. Mam aktualnie taki dzbanek i tylko mnie wkurza. Dodatkowo trzeba pilnować żeby filtr był w wodzie cały czas ze względu na bakterie, a temperatura w taką pogoda też nie pomaga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hellyea: jak jest pierońsko twarda woda to każdy filtr będzie miał mniejszą żywotność, jeśli chcesz kupować butelkę filtrującą żeby chodzić z nią na codzień to weź pod uwagę, że te butelki nie zmiękczają wody a jedynie mają filtr węglowy który może usunąć np. smak chloru. Więc albo dzbanki albo filtr przepływowy
  • Odpowiedz
  • 0
@Szymp: ja pôki co wynajmuje mieszkania, więc rozwiązanie musi być nieinwazyjne ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale niedługo będę kombinować ze swoim, więc podchwycę temat.
A w czym Cię wkurza ten dzbanek? Te filtry się wymienia? Na pewno to dodatkowy „grat” na blacie, ale z drugiej strony plastikowe butelki, szczególnie jak się kupuje zgrzewkami- też zajmują miejsce.
  • Odpowiedz
  • 1
@hellyea filtry się wymienia, teoretycznie raz na miesiąc. Dla mnie uciążliwe jest ciągłe napełnianie tego dzbanka i dbanie o jego czystość. Tak czy inaczej to o wiele lepsze niż plastikowe butelki. Co do wlasciwosci filtracyjnych to wg mnie usuwa na pewno w pewnej części kamień bo jak sprawdzałem specjalnym paskiem twardość wody przed i po przeplynieciu przez filtr to była różnica. Też mieszkam w Gdańsku i rzeczywiście woda jest czysta, ale twarda.
  • Odpowiedz
@kondzio29: @hellyea: woda ze zmiękczacza też ma swoje minusy, generalnie nie zaleca się jej osobom np z nadciśnieniem. osobiście używam do picia wody z dzbanka brity, filtr zmieniam raz na 2-3 tygodnie. Do sprzętu AGD, zmywania, kąpieli mam wodę ze zmiękczacza.
  • Odpowiedz
@hellyea: chyba że masz możliwość rozdzielenia wody użytkowej od pitnej, wtedy jak najbardziej polecam, sprzęty będą dłużej żyć :) osad na bateriach czy naczyniach prawie nie występuje :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Verdu: ja kiedyś też piłam (w Łodzi), ale jakoś teraz mam opór, nie wiem dlaczego. Zastanawiam się czy jest czysta (rury wtc.), mie ortodoksyjnie czysta, bo nie jestem żadnym sterylnym świrem XD ale kminię czy nie zaszkodzi....
  • Odpowiedz
Jak wiesz, że będziesz miała możliwość za niedługi czas, żeby zainwestować w filtr pod zlew, to się nie wahaj :) Ja też zawsze lubiłam kranówkę, ale zamontowałam sobie filtr pod zlew, bo woda była bardzo, bardzo twarda i śmierdziała chlorem... A taka woda z filtra, a najlepiej odwróconej osmozy jest smaczna, czysta, miękka i idealna do czajników czy żelazka. Ja akurat mam taki filtr, który ma dwa kraniki - z jednego leci
  • Odpowiedz
@hellyea: jeszcze też kwestia dzielnicy, bo np. na Zaspie woda jest dużo gorsza, niż na południu Gdańska. Nadal twarda, ale tu na południu jednak nie aż tak dramatycznie, jak tam. No i smak o 3 nieba lepszy ;)
  • Odpowiedz
@hellyea: Bierz dzbanek oryginalny na wkłady Maxtra. Dobra cena wkładu to do 15 PLN.
A za 10 PLN lub mniej kupisz dobre zamienniki od Dafi. (Dafi ma tragiczne dzbanki, przeciekają jak wylewasz z nich wodę a nie cała się przefiltrowała)

Nie pomyl z wkładami Mg+, które dodają magnez a nie likwidują twardości wody.

Pijam dużo wody prosto z kranu. Przefiltrowana zdecydowanie smaczniejsza. Szczególnie czuć to w kawach/herbatach.

Jak wkład się zużywa
  • Odpowiedz