Wpis z mikrobloga

Od miesiąca piszę odcinek: Czy Youtuberzy degradują mózg?
Będzie to analiza ostatnich 100 lat ukazująca jak środki masowego przekazu wpływały na ludzi. Od lat 40-tych aż do dzisiejszego jutuba. Poruszę tematy od samobójstw przez zatrucia do podziałów rasowych. Czysta psychologia społeczna jakby co.

Jak chcesz być zawołany na film to daj plusika ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

ArseneWengerTheAnimatedSeries - Od miesiąca piszę odcinek: Czy Youtuberzy degradują m...

źródło: comment_zu6YjS6noZCBjJJ89NuEWE2FeE5RaGWs.jpg

Pobierz
  • 36
@ArseneWengerTheAnimatedSeries jestem sporo starszy ale dla mnie esencją yotutuberow dla dzieci jest #roksysyn. Matka pracuje jako prostytutka, daje mu mnóstwo pieniądzy. On się za te pieniądze lansuje, nosi drogie ciuchy itd. statystyczni rodzice pracują uczciwie w klasie średniej i nie będą kupowali takich rzeczy dzieciom bo nie ma nawet potrzeby, oraz ich nie stać. Ale dziecku które widzi samych takie pseudogwiazdki, pozerów trudno wyjaśnić że to nie jest normalne, szczesliwe życie.
@Papelavitus: Oczywiście, jeśli jesteś pełnoletni to możesz świadomie decydować. Gdy masz 8 lat lat to nie posiadasz "systemów ochronnych" tylko wybierasz to co jest kolorowe, coś, co wzbudza ciekawość (pół nagie kobiety), nonkonformizm (zachowania jak lizanie śmietnika lub przywiązywanie ludzi do drzew, coś, czego na co dzień nie zobaczysz na ulicy).

Była drama kilka miesięcy temu w stanach, kanał produkował bajki animowane. Na pierwszy rzut oka były to zwykłe bajki, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Dzięki za linki, ale czepiam się czego innego.

Chodzi mi o to, że subdyscypliny w psychologii często są wzajemnie powiązane, więc trudno mówić o "czystej psychologii społecznej" jeśli chcesz wpleść w treść neurobiologię i neuropsychologię.

No i sam przyznajesz, że to ma być clickbait...
@ArseneWengerTheAnimatedSeries ano prawda. Dlatego jestem za kampaniami uświadamiającym i rodziców dotyczącymi kontentu internetowego. Brakuje także umieszczania poczynańdanych "twórców" w konteksie. Co za tym rozumiem dlaczego tak się zachowują lub mogą zachowywać.

Tylko jest jeszcze druga strona medalu. Przy tego typu rzeczach można się po prostu "odmóżdżyć" po ciężkim dniu w pracy lub w szkole
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Nie lubię Twoich filmów, są bardzo tendencyjne i za każdym razem zastanawiam się czy informacje są prawdziwe, pochodzą z rzetelnych źródeł.
Nie jestem feministką, ale ilekroć oglądałam filmiki o kobietach o mężczyznach, mężczyźni byli poszkodowani przez kobiety, a kobiety były albo nieczułymi sukami, albo głupimi #!$%@? - ofiarami przemocy.
@SweterWPaski: Filmy o kobietach i mężczyznach nie są czymś częstym. Nie rozumiem do końca do czego się odnosisz ale możliwe, że nie podobają Ci się takie zdania jak "kobiety są statystycznie bardziej ugodowe", "kobiety są bardziej wymagające", "układ nerwowy kobiety jest dosłownie stworzony pod opiekę niemowlakiem" lub "kobiety preferują agresywnych mężczyzn, bo mogą się przy nich poczuć bezpiecznie".

Tak jakby wiesz, mężczyźni też są stawiani przed niewygodnymi faktami, w odcinku o