Wpis z mikrobloga

Mirasy, jaki rower trekkingowy możecie polecić o najlepszym stosunku cena/jakość? Kompletnie nie wiem o jakim przedziale cenowym powinienem myśleć - 5k, 10k? Podpowiedźcie mi coś proszę :)
Na czym mi zależy: wygoda, niska awaryjność. Chcę robić dłuższe trasy (po kilkadziesiąt km i więcej) i się nie męczyć, żeby plecy nie bolały, tyłek oraz łokcie (nad tym ubolewam w swoim obecnym rowerze MTB). Czego mam szukać? Mam 185 cm wzrostu jakby co. Szosówki nie chcę, ponieważ czasem chcę wjechać na utwardzoną drogę gruntową ;) Poza tym pozycja na takim rowerze jest dla mnie niewygodna. Stąd wybór padł na trekking.

#rowery #rower #cokupic
  • 31
  • Odpowiedz
@kuta_senator: sie nie znam to sie wypowiem
nie ma gornej granicy jaka mozna wydac na rower
zdecyduj ile masz i wtedy pytaj, pewno za 5 cos kupisz, ale jednak 10 to juz 2x wiecej wiec calkiem inny przedzial
nie chcesz szosy, wiec gravela pewno tez, ja np kupilem swojego gravela za okolice 10k i po lasach mykam az milo a i na asfalcie sie sprzawdza
  • Odpowiedz
pozycja szosowa nie wchodzi u mnie w gre ;)


@kuta_senator: ale na rowerach turystycznych z barankiem nie ma wcale "pozycji szosowej" - siedzi się bardzo wygodnie, geometria jest zupełnie inna, górna rura krótsza i pozycja jest dosyć wyprostowana.

Szukaj Marin Four Corners, Trek 520, Fuji Touring - najlepiej, żebyś mógł na tym usiąść i sprawdzić. Do każdego z tych rowerów możesz włożyć oponę szosowo-terenową, będzie dobrze sunął po ubitych leśnych ścieżkach
  • Odpowiedz
@geuze: o pozycji szosowej mówiłem w kontekście roweru szosowego, tzw. kolarzówki ;) Dzięki za propozycje, przejrzę je. EDIT: ale to są wszystko rowery inne niż ja chcę, czyli nie trekkingowe...
  • Odpowiedz
@kuta_senator: to są właśnie rowery trekkingowo-wyprawowe kolego ( ͡º ͜ʖ͡º) Chyba, że szukasz typowo dziadkowego roweru, to szukaj sobie na przykład Kogi, Rose też ma fajną ofertę takich rowerów.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: aha no i wszystkie są na ramach cro-mo - dużo wygodniejsze niż aluminium, masa tylko nieznacznie wyższa (ale wciąż lżej niż ciężkie trekkingi jakiejś Gazelle czy Batavusa). Poszukaj, obejrzyj, przejedź się - zapewniam cię, że od razu ci się pojawi banan na twarzy, jeżeli wsiądziesz na któryś z wymienionych przeze mnie modeli :)
  • Odpowiedz
Koga Miyata Randonner


@kuta_senator: szczerze mówiąc w życiu nie kupiłbym Kogi. Cena jest totalnie z kosmosu moim zdaniem w porównaniu do możliwości. Wolałbym już właśnie Rose czy Bike Manufaktur, jeżeli szukasz tego typu roweru, ale naprawdę polecam rowery z barankiem, moim zdaniem nie ma lepszej kierownicy i pozycji na trasy 2-3h+

No i zobacz, że taka Koga waży 17kg, a Trek 13 ;)
  • Odpowiedz
Marin Four Corners


@geuze: @kuta_senator: sam robię z niego sobie teraz wyprawówkę, idealnie się do tego nadaje - wygodna pozycja, stal, wytrzymała konstrukcja, prosta budowa, mocowania na bagażnik i błotniki oraz na 6 bidonów :)
  • Odpowiedz
oraz na 6 bidonów


@dymel: na sześć? xD Trzy na ramie (dwa w środku i jeden od strony koła), dwa na widelcu można chyba zamontować, a gdzie szósty?
  • Odpowiedz
@dymel: Zawsze się zastanawiam gdzie ludzie jeżdzą, że potrzebują 6 bidonów.Nie lepiej zatrzymać się w sklepie i uzupełnić? Albo kupić większe bidony?
  • Odpowiedz
@geuze: dwa na widelcu, 1 na rurze podsiodłowej, 2 na rurze skośnej od środka trójkąta, 1 od dołu przy suporcie. Przy najmniejszych rozmiarach chyba jest 5.
@WuERA: ja nie skorzystam z 6 bidonów, ale wyobraź sobie że ludzie potrafią jechać takim rowerem choćby do Iranu ;) Nie zawsze jest możliwość zatankowania po drodze, a i montując różne torby można część zasłonić.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: tak, miałem na myśli dokładnie ten. Przy czym od Treka możesz jeszcze próbować negocjować tę cenę katalogową albo o jakieś porządne akcesoria w cenie walczyć ;)
  • Odpowiedz