Wpis z mikrobloga

32/100 #100perfum #perfumy

Calvin Klein CK2 (2016, EdT)

O marce CK pisałem już we wcześniejszych wpisach. Jeżeli zajadasz się bezglutenowymi pierożkami, popijając wegańską bezkofeinową kawę w Starbaksie, znasz ją pewnie lepiej ode mnie. Wszyscy wielbiciele perfum (ze mną włącznie) kojarzą perfumeryjny dorobek CK'a głównie z męskiego Obsession, a poza tym z nijakością, wtórnością, słabymi parametrami i jakością składników. Opisywany dzisiaj zapach moim zdaniem mocno odbiega od tego opisu.

CK2 to zapach wyjątkowy. Nie tylko w gamie CK, a ogólnie sztuce perfumeryjnej. Złożono go z bardzo dziwnych składników takich jak np. otoczak, wasabi, czy korzeń irysa. Nie znam żadnego podobnego zapachu ani nawet nic, co by miało z nim chociaż wspólny mianownik. Wyjątkowo jakość użytych składników jest moim zdaniem na całkiem dobrym poziomie. Dalej nie jest to Amouage, ale tym razem pachnidła rodem z bazaru stoją kilka polek niżej (w przeciwieństwie do Obsession Night for Men, który stał z nimi na rowni).

Otwiera się on jakimś delikatnie słodkim, świeżym aromatem, nieco zielonym i nie jestem w stanie powiedzieć, co to, więc zapewne to otoczak z dodatkiem liścia fiolka. Później dzieją się cuda, bo praktycznie przy każdej aplikacji pachnie on u mnie na skórze inaczej, więc kolejnych faz nie opiszę.

Trwałość jak na SiKeja jest świetna i wynosi ok.7h na skórze przy przeciętnej projekcji.

Mi się kojarzy ogólnie z takim "zapachem młodości". A tak swoją drogą to chyba ostatni zapach "typowo letni", który chciałbym Wam opisać. Może w przyszłości coś jeszcze dokupię w trakcie trwania mojego tagu i opiszę.

Typ: Woody aromatic
Zapach: 8.5/10
Trwałość: 7/10
**Projekcja: *5/10
Oryginalność: 10/10
Komplementy: 5/10
Podobne zapachy:  ?
Cena:100 zł za 100 ml

tl;dr

KaraczenMasta - 32/100 #100perfum #perfumy

Calvin Klein CK2 (2016, EdT)

O marce...

źródło: comment_b9VqcN7yIF9uFVaKLLfZfmNPNaWtLLll.jpg

Pobierz
  • 11