Wpis z mikrobloga

1 129 - 1 = 1 128

Tytuł: A w konopiach strach
Autor: Jerzy Vetulani Maria Mazurek
Gatunek: wywiad
★★★★★★★★

Nieoceniony Jerzy Vetulani przybliża historię marihuany, ślady występowania w historii różnych, najróżniejszych substancji odurzających. Nie zachęca do nadużywania bo jak każda substancja w nadmiarze może powodować szkody, ale jednocześnie walczy z mitem strasznej i niebezpiecznej używki. Może kiedyś nasi wspaniali prawodawcy zapoznają się z bezsensownością karania rekreacyjnych użytkowników? To chyba marzenia ściętej głowy...

#bookmeter #narkotykizawszespoko #marihuana #ksiazki
damian713 - 1 129 - 1 = 1 128

Tytuł: A w konopiach strach
Autor: Jerzy Vetulani M...

źródło: comment_v5vKoiPuwQbLiVajOA9xLM43eX3remPh.jpg

Pobierz
  • 2
@damian713: nie miałeś wrażenia, że wywiad pozostawił spory niedosyt, jeśli chodzi o opisanie wpływu kannabinoidów na ludzkie zachowanie, percepcję i sposobu myślenia? niemal wszystko jest sprowadzone do bycia pod wpływem "głupkowatym wesołkiem", co według mnie, mimo pewnych ograniczeń naukowego charakteru, jest dość ciężkim niedopowiedzeniem i drastycznym uproszczeniem, choć może nieco wyolbrzymiam.
Nie wiem, wydaje mi się, że chodzi o to iż profesor traktuje tę używkę jak alkohol i opisuje bardziej jej sposób działania dla osób, które nigdy nie były użytkownikami tej, a wychodzi z założenia, że to jest ważniejsze (te "bycie głupkowatym wesołkiem") do opisania jakiejś substancji dla laików. Sugeruje wręcz, że alkohol jest dużo bardziej niebezpieczny (skutki zdrowotne jak i społeczne). Myślę, że to nie jest żadne poważne opracowanie, a jedynie pokaz