Wpis z mikrobloga

#modameska #streetwear #uk

Byłem sobie dzisiaj w stacjonarnym sklepie https://www.cruisefashion.com wcześniej tego tworu nie widziałem. Przeglądam tak pobieżnie ale średnio mi się coś podoba, przypadkowo zobaczyłem metkę i zawaliło mnie z nóg. Zwykła koszulka bez żadnych udziwnien z jakimś napisem z przodu. Cena £345 to chyba średnia krajowa na tydzień w UK. W Polsce to minimalna na rękę na miesiąc. 1600zl za koszulkę no to jest jakiś ponury żart xD Rozumie jak płaci się więcej za jakieś rzeczy, usługi liczy się wtedy na lepsza jakość itd. Wiem, że ludzie się tym wzniecają, że to pewnie jakaś "gwiazda" projektowała. Ale nigdy nie mogę ogarnąć jak ludzie kupują takie ciuchy dodatkowo z wiedzą, że koszt produkcji jest pewnie 5-10zł? ¯\_(ツ)_/¯
johnmorra - #modameska #streetwear #uk

Byłem sobie dzisiaj w stacjonarnym sklepie ...

źródło: comment_nF6fS1rlKuKD4SKxYCLxtkI6ezZnLNMI.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@johnmorra: Modę na nowo odkrywasz, czy co? #!$%@?. Co trzy dni nowy post o tym samym - jak ktoś może kupić coś, czego ja bym nie kupił albo na co mnie samego nie stać a kogoś innego stać? I w ogóle dlaczego miałby to robić? Czemu ktoś płaci za kawałek materiału $500, jesus

no #!$%@?, ile można, poważnie, ludzie. świat na nowo odkrywacie?
  • Odpowiedz
@johnmorra: Już było to omawiane tysiące razy na tagu. Niektórzy bogaci ludzie lubią kupić sobie drogi ciuszek bo lubią markę/daną rzecz i wydanie tych dwóch koła kompletnie ich nie boli. Mam nadzieje ze wyjaśniłem. Zamykam dyskusje
  • Odpowiedz
  • 0
@Utiopa no ale to jest totalna przesada co się teraz dzieje. Nie chodzi o to czy mnie stać czy nie. Kiedyś takiego czegoś nie było. Kupowało się oryginalne wranglery bo sie na jajach nie przecieraly po tygodniu ale to płacilo się za jakość a teraz się płaci za? No właśnie nie wiem za co..

Btw. Moda chyba ma inny termin, nie jest wyznacznikiem cena...
  • Odpowiedz
@johnmorra: Zawsze tak było - tylko teraz jest więcej ludzi, którzy są w stanie zapłacić takie pieniądze za ciuch. Po prostu 'high-end' stał się bardziej dostępny.
  • Odpowiedz
  • 0
@United kolego jakbym miał nieograniczoną ilość siana to nie kupił bym takiej koszulki bo czuł bym się biezle wyruchany...

Tu nie ma znaczenia kasa...
  • Odpowiedz
  • 0
@Utiopa high end? Napisałem ci ze produkcja takiej koszulki jest taka sama jak obok w jakimś Jack and jonsie czy innych podobnych... a cena jak z kosmosu.
  • Odpowiedz
@johnmorra: Ty, ale Ty chyba nie rozumiesz czym jest 'high end'. Tutaj nie chodzi wyłącznie o koszta produkcji, zresztą w ostatnim czasie te już w ogóle się zmniejszyły - dużo wietnamców i chińczyków
  • Odpowiedz
@johnmorra: No tylko ty mówisz za siebie. A są ludzie co lubią kupować sobie takie rzeczy. Jak odwiedzałem moich kolegów których rodzice byli nieźle dziani to torebka gucci, buty ricka owensa czy LV walające się po domu to normalka. Tak samo zreszta jak mercedes czy porsche na podjeździe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Utiopa no dlatego właśnie zadałem pytanie i się zastanawiam co kieruje takimi ludźmi.

Wczoraj się właśnie nie urodziłem dlatego nie mam wypranego mózgu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@United no tak ale porsche kupuje się bo jest #!$%@? unikalne.. Na lamborgini chyba na silniku podpisuje sie inżynier który go składał i jak coś sie stanie to ma #!$%@?. Za cenę malucha nie da rady zrobić porsche lambo itd. Tu porównujemy ten sam materiał jaki była zrobiona koszulka za 1.6k i 50zł z innego sklepu.
  • Odpowiedz
  • 0
@szad prosze o konkretna odpowiedz, wez jakis inny sklep zeby jakosc byla taka sama bo ze zlota ona przeciez nie jest. Jakis arab ja recznie 3 lata szył?
  • Odpowiedz