Wpis z mikrobloga

Hej, reklamuję zepsuty wiatrak i chcę zwrotu kasy. Nie wiecie czy mogę rościć zwrotu kosztów za wysyłkę w moją stronę i wysyłkę z powrotem do nich? Ogólnie wiatrak kupiony przez empik od jednego z partnerów, jak napisałem do empika, to tylko enigmatycznie odpisali "Proszę o odesłanie wentylatora wraz z wypełnionym formularzem odstąpienia od umowy zawartej na odległość." Czy może być takie pismo jak poniżej?

#pytanie #prawo #prawohandlowe #reklamacja #pieniadze
Borealny - Hej, reklamuję zepsuty wiatrak i chcę zwrotu kasy. Nie wiecie czy mogę roś...

źródło: comment_FiCfvDGK3iiUGNV37XdfPhGM81C2rqHu.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Borealny jeśli reklamujesz z tytułu rękojmi to możesz domagać się zwrotu kasy za dostawę w obie strony, ale sprzedawca nie musi się zgodzić na odstąpienie jeśli to pierwsza wada (zakładam, że istotna). Z kolei jeśli odstępujesz od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od zakupu to przesyłkę zwrotną opłacasz Ty
  • Odpowiedz
@Borealny do emipku odeślij, jeśli od nich kupiłeś. Jeśli chcesz odstąpić - odsyłasz sprzedawcy zgodnie z info odnośnie zwrotów. Jeśli chcesz reklamować - zawsze korzystaj z rękojmi, bo jest korzystniejsza (wynika z przepisów kc, a warunki gwarancji dowolnie wymyśla producent). Z tytułu rękojmi odpowiada sprzedawca, czyli w Twoim przypadku empik, więc to jemu odsyłasz wadliwy produkt, z producentem nic Cię nie łączy. I nie polegałabym na poradach sprzedawcy, już lepiej tutaj sobie
  • Odpowiedz