Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#bekaztransa #zycietruckera #uk opłaca się jeszcze do UK emigrowac jako kierowca tyra, w celach zarobkowych? Czy po brexicie będzie kicha gospodarka spowolni. Pracuje w pl za 4500 PLN, codzienne w domu. W UK na paye myślę że by było koło 10000? Pracowałem 2 lata temu na Ltd ale tak jakoś nie specjalnie mi się podobało zmieniac pracodawcow mimo to kasa była nie zła
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HK-Stelle @peszmerd Jeden rabin powie tak, drugi powie niee. Ale czy to 4-5k różnicy jest warte tulaczki po świecie i rozlaki z rodziną, znajomymi. Gorzej jak po brexicie funt spadnie do 4 zł.
  • Odpowiedz
@shaaky: a szukales lepszej roboty na kraju? Jak nie masz rodziny, dziewczyny, zony to jedz, ale jak masz ale nie chca jechac z toba to ja bym wolal zarabiac 4.5 niz 10
Chyba ze nie wiem, masz kredyt i chcesz szybko splacic ale o tez jest pulapka. Bo ok za 5 lat splacisz kredyt ale seba idzie do szkoly to trza troche dorobic, potem seba ma komunie i trza dorobic, zaraz
  • Odpowiedz
@shaaky: licz tak:
X1 - tj. kasa która zostaje Ci w PL po odjęciu kosztów życia
X2 - tj. kasa która zostaje Ci w UK po odjęciu kosztów zycia

X2 - X1 - czy różnica jest w stanie wynagrodzić Ci zmianę miejsca zamieszkania, brak znajomych, brak rodziny, itd.
  • Odpowiedz
@shaaky: Jeździsz teraz po kraju, tak? A nie lepiej by było iść na międzynarodówkę na 2/1 czy 2/2? Jesteś co miesiąc na min. tydzień w domu i zarabiasz dobrze. Podejrzewam że 3/1 już na starcie odpada, i wcale się nie dziwie bo ten trzeci tydzień potrafi złamać każdego :v Z UK może być teraz różnie, a końcem Października to już będzie super zabawnie. Tam najwięcej wykręcisz na trampingu w UK lub
  • Odpowiedz
@Thompson_x: możesz dac przyklad jakiejs firmy z UK, ktora dobrze płaci za tramping? Ja jeżdżę w koło komina za 42 tys rocznie i chętnie bym zmienił pracę na jakieś dłuższe trasy, bo mam dość stania cały dzień w londyńskich korkach.
  • Odpowiedz
@mccrash: Typowego przykładu Ci nie podam. Mniejsze firmy dobrze płacą i nie ma popychanki, ale ich jest od groma, i nie znam żadnej konkretnej firmy którą mógłbym Ci polecić, nie interesuje się tym tematem już od paru miesięcy, teraz szukam czegoś na Holandie. Mieszkasz w Londynie? Dobrze zarabiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętam że Magnum i Orion płacili dobrze za tramping (Jak dla mnie oczywiście, 30-38k/year top),
  • Odpowiedz
@Thompson_x: Jeździłem kilka lat na międzynarodówce i lubiłem tę robotę, bo codziennie coś innego. Teraz mieszkam na "przedmieściach" Londynu, pracuje w Centrum, ale codziennie ta sama trasa, jakbym autobusem miejskim jedźił. Szukam czegoś innego z podobnymi zarobkami, ale nic nie mogę znaleźć, stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@mccrash: Generalnie poza Londynem będzie bardzo trudno wykręcić taką kwotę, a nie wiem też czy z Londynu jakieś firmy jeżdżą gdzieś dalej w trampingu... Bardzo dobra firma ci się trafiła. A może byś tak pomógł Miraskowi wyjechać na Wyspy? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Nie no, żartuje, ale życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu
  • Odpowiedz