Wpis z mikrobloga

Mircy i Mircyce,


Potrzebuje pomocy w zakresie programowania( Python ). Od 2 miesięcy szukam pracy i właśnie dostałem zadanie od potencjalnego pracodawcy.

Nie szukam pomocy w pisaniu kodu ale jeżeli jakiś bardzo miły użytkownik portalu mógłby zerknąć na to co napisałem i powytykać palce na głupie błędy/stylistyke/złą logike to byłbym bardzo wdzięczny.

Niestety nie mam znajomych którzy programują Pythonem. Deadline jest w poniedziałek, napisałem jakieś 50-60%, więc im prędzej dostane feedback tym lepiej.

Ps. Zależy mi na dostaniu pracy, przegryw mocno, deprecha itp itd. #szantazemocjonalny

Dziękuje!
#python #programowanie
chrabia_bober - Mircy i Mircyce,

SPOILER

Potrzebuje pomocy w zakresie programow...

źródło: comment_VqEFGNrF2Hng0K0YZd0wYz4XlIb2tI5B.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@chrabia_bober:

Teraz załóżmy że ktoś robi ci code review i okazuje się że 90% tego co napisałeś nie nadaje się do niczego. Dostajesz od tej osoby instrukcje co zmienić i tak poprawiony program wysyłasz rekruterowi po czym dostajesz te pracę.

Później w pracy okazuje się że 90% kodu który piszesz do niczego się nie nadaje i wcale nie przypomina tego co wysłałeś rekruterowi. Jak myślisz, jak to się skończy?
  • Odpowiedz
@chrabia_bober: #!$%@? tego gościa. Nie bój się pytać o pomoc, code review jak najbardziej na propsie. Dzięki temu pewnie się czegoś nauczysz i będziesz popełniać mniej błędów. Ja z pythonem to tak raczej znamy się z widzenia, ale możesz podrzucić to ocenię tak ogólnie.
  • Odpowiedz
@kebab-case:

1. Zadanie to pierwszy krok rekrutacyjny, pracodawca przeprowadza również rozmowę o tym co napisałeś w celu sprawdzenia twojej wiedzy.

2. Aplikuje na pozycje Młodszego Programisty więc z góry zakładam, że pracodawca nie spodziewa się po mnie tego że nigdy nic nie #!$%@?/ nie da mi mega odpowiedzalnego zadania na początek.

3. Nie ma nic złego w code-review i dostawanie feedbacku od innych jest zazwyczaj szansą na nauczenie się więcej i
  • Odpowiedz
@gzres: sam się #!$%@?. To jest przypisanie sobie umiejętności których się nie ma i tyle. Jednym słowem oszustwo. Rekruter chce sprawdzić co ty potrafisz a nie czy ktoś bardziej doświadczony umie znaleźć błąd w twoim kodzie.

Kłamanie w CV też.pewnie popierasz, bo co złego w tym jest, zmarnujesz tylko czyjś czas a zobaczysz jak rozmowa rekrutacyjna wygląda xD

Jak nie widzisz w oszustwie nic złego to strasznie zrytą masz moralność.
  • Odpowiedz
@chrabia_bober: ale o czym ty mówisz?

Porownujesz samodzielne zdobycie wiedzy do wytknięcia błędów przez kogoś.

W pierwszym przypadku bazujesz na swojej wiedzy. W drugim przypadku ktoś robi coś za ciebie a ostatecznie podpisujesz się pod tym. Chyba że napiszesz rekruterowi "no wie pan, słabo mi poszło ale ktoś doświadczony w internecie zrobił mi review i powiedział co mam poprawić, więc zrobiłem tak jak kazał" ?
  • Odpowiedz
Nie szukam pomocy w pisaniu kodu ale jeżeli jakiś bardzo miły użytkownik portalu mógłby zerknąć na to co napisałem i powytykać palce na głupie błędy/stylistyke/złą logike to byłbym bardzo wdzięczny.


@chrabia_bober: Jak mamy na to zerknąć, skoro nie dałeś żadnego linku do kodu?
  • Odpowiedz