Wpis z mikrobloga

Kupiłam coś na Allegro od osoby prywatnej.
Za przesyłkę zapłaciłam 25 zł, myślę sobie "kuuuuurła, ziomeczkowi jeszcze na piwko zostanie".
Dostaję od niego potwierdzenie nadania, patrzę, wszystko spoko, ale z ciekawości spojrzałam na to ile zapłacił za wysyłkę.
44,50 zł.
Mój wewnętrzny Janusz mówi mi "hehe niemożliwe, pewnie 14,50 tylko tak dziwnie jedynka napisana" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chyba sama w to nie wierzę.
Wchodzę na śledzenie PP, wchodzę również na cennik PP żeby przepisać wszystkie dane i usługi dodatkowe i sprawdzić cenę takiej paczki.
No i zgadza się - w paczce plus pole "wartość" to pole obowiązkowe, a "wartość" 700 zł to opłata 18 zł :v
Paczka nie jest ubezpieczona.
Czyli pomysł PP na to, jak zgarnąć pieniądze za nic.

PS napisałam z tego wszystkiego do mamy (nie mieszkam z nią) żeby pokazać jej jaki super cennik ma poczta. Ona mi na to, że niedawno wysyłała paczkę do Holandii ( ͡° ͜ʖ ͡°) z wpisaną wartością 3000 zł. Zapłaciła 50 zł. Kurier DPD.

PPS na poczcie wycofali już jakiś czas temu druki do przelewów. Wczoraj za przelew zapłaciłam 4 zł, niedawno kosztował 3,50 (jeszcze druki były) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #pocztapolska #paczkadlamirka
NocKruka - Kupiłam coś na Allegro od osoby prywatnej. 
Za przesyłkę zapłaciłam 25 zł...

źródło: comment_w1EBiaZKYD8Vx5bIbeNYS4RxHKgS1TGT.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • 10
@uzalezniony_rwd sam jesteś robak, sprzedający o to nie prosił - to raz, dwa - mógł sprawdzić koszt wysyłki przed wpisaniem jej kosztu w metodach dostawy.
Ile razy mi się zdarzyło wpisać w kosztach wysyłki 15 zł (tak raczej standardowo) a zapłaciłam 10 zł więcej. Nigdy nie prosiłam o zwrot, mój błąd więc za niego płacę.
  • Odpowiedz
@NocKruka: czemu mnie wyzywasz... Ja wiem, że mógł sprawdzić, ale chodzi tutaj bardziej o dobrą postawę końcową. Gdybys była fair, to poza wstawieniem atencyjnego wpisu na wykopie, zwróciłabyś tę dychę sprzedającemu i wtedy można byłoby dać plusa za ten wpis i twoje zachowanie. A tak to gardzę...
  • Odpowiedz
@NocKruka: ostatnio moja mama kupowala koperty na poczcie do firmy wiec cala paczka, na drugi dzień pojechała wysłać kilka listów a ta sama babka co sprzedawala jej mowi ze za kazdy jest 50gr doplaty bo sa wieksze niz "standardowe"...
  • Odpowiedz
  • 0
@dmde ale tutaj paczka nie była jakichś dziwnych rozmiarów. Standardowa paczka do 2 kg (ważyła niecały kilogram). Chodzi o to, że każą sobie płacić dodatkowo za OBOWIĄZKOWE pole "wartość" i to jakieś kwoty wzięte z dupy - bo pole "wartość" nie równa się ubezpieczeniu paczki, ubezpieczenie można dokupić jako usługę dodatkową (a w przypadku tej paczki nie została ona wykupiona i paczka nie jest ubezpieczona).
  • Odpowiedz
@NocKruka: ja nie ogarniam tego #!$%@? systemu poczty. Milion sposobów na wysłanie paczki, gdzie w jednym przypadku płacisz kilkanaście zł za wpisanie wartości paczki, a w innym złotówkę za ubezpieczenie do 50k xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ZieloneKoloTramwaja nawet nie mów, ta paczka wczoraj o 19 trafiła do WER Zabrze i tam stoi, chociaż przez noc powinna się już przedmieścić (tym bardziej, że jes dodatkowo wykupiona usługa ekspres). Druga paczka, którą również wysłano wczoraj (Inpost na szczęście, zamówiłam do paczkomatu) jest już wydana do doręczenia, chociaż została wysłana później niż ta która idzie przez pocztę. Chyba że w śledzeniu PP nie zdążył się jeszcze status zaktualizować, nie wiem. Liczę
  • Odpowiedz
  • 0
@ortofosforan Ja też tego nie rozumiem, jak pisałam wyżej - byłam pewna że za wysyłkę gość nie zapłaci więcej niż 20 zł. Gdyby wysłał paczką pocztową priorytetową (tak jak było to zaznaczone w aukcji) to prawdopodobnie właśnie tyle by zapłacił. Ja z tej paczki + nigdy nie korzystałam, w ogóle od jakiegoś czasu omijam wysyłanie czegokolwiek za pośrednictwem PP i wybieram inPost. Taniej, szybciej i bezpieczniej (tak myślę).
  • Odpowiedz
No i zgadza się - w paczce plus pole "wartość" to pole obowiązkowe, a "wartość" 700 zł to opłata 18 zł :v

@NocKruka: wpisuje się 100zł i masz gratis. Jak chce się mieć normalnie ubezpieczoną paczkę to lepiej normalnym kurierem poprzez jakiegoś brokera. Swoją drogą przez brokera mogę nadać paczkę pocztą PACZKA48 za 13zł, wartość dowolna. Poczta to ogólnie jeden wielki burdel i pozory normalnej firmy.
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: nie wiem na czym polega to ubezpieczenie (przypuszczam, że dot. zniszczenia w transporcie), ale w przypadku zagubienia przesyłki przez PP możesz rościć zwrotu do wartości przesyłki. Trudno byłoby Ci udowodnić, że wartość wynosi 700, skoro sam byś ją określił na druku na 1zł. Przy okazji, może komuś się ta wiedza przyda. Poleconym można wysyłać rzeczy do wartości 120 pln. Więc w przypadku zagubienia listu należy złożyć reklamację z określeniem wartości
  • Odpowiedz