Wpis z mikrobloga

@cacum3:
U mnie takie 7kBTU w 52m^2 zbija temperaturę z 28 do 24 stopni przez 4 godziny i jest w stanie ją utrzymać przy temperaturze na dworze 32-33 stopnie.

Minusem jest, że #!$%@? jest głośny - do tego stopnia, że kiedy włączony na chłodzenie stoi za plecami to dobrze wyciszone słuchawki do giereczek nie są w stanie zniwelować odgłosu szumu.
  • Odpowiedz
@deryt: tak, mam klimatyzator z wyprowadzeniem, dokładnie tak, jak na zdjęciu - przez taki kołnierz na oknie.

@cacum3: 25-26 stopni utrzymuje, ale tylko dlatego, że nie otwieram okien w ciągu dnia, mam pozasłaniane, więc nie nagrzewa się mieszkanie aż tak bardzo i to czuć. Ale sam klimatyzator jedynie daje odrobinę chłodnego powietrza - nie schładza pomieszczenia. Inna sprawa, że mam prawie dwumetrowy otwór w ścianie prowadzący do kuchni
  • Odpowiedz
@koorekk: @jakis_login: Mam pokój 10 m2 bez drzwi i obok pokój 20 m2. I nie wiem czy warto przenosny czy nie. Do chłodzenia w nocy. Splitter nie wchodzi w rachubę teraz 9za drogo, nie mam gdzie zamontować za bardzo splittera. I się zastanawiam czy 2,4 KW taki styknie czy odpuścić i się pomęczyć te 30 dni w roku (tyle tego średnio upału jest w roku).https://www.obi.pl/klimatyzatory/klimatyzator-przenosny-9000-btu-1000-w/p/3248200
acha wczoraj
  • Odpowiedz
@cacum3, @rales:
Osusza powietrze? - znacząco. W biurze mamy coś takiego i przez 8 godzin zapełnia pełną butlę wody (takie 19l do dystrybutora).
Chłodzi? - słabo. Przy samym klimatyzatorze jest chłodno, ale w pomieszczeniu 26-28 stopni przy 33 na zewnątrz.
Hałasuje? - jak cholera.

Moje przemyślenia - bez sensu takie coś. Wystawiona za okno rura powoduje napływ ciepłego powietrza (pomimo
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: to może takie cudo gdzie wsypujesz lód a on potem dmucha (klimator czy jakoś tak). Albo wieszak z drutu (koszyczek) w ktory wsadzam wkład z lodówki i na wentylator (mam taki porządny podłogowy)
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: @cacum3: dodatkowo sama rura też się nagrzewa i powoduje nagrzewanie się pokoju, przez co samo chłodzenie jest mniej wydajne.

Ja będę zakładał splita, raczej zimą (więcej terminów jest, ceny też trochę spadają) i będę robił multi - dwa wymienniki do jednego skraplacza.

@cacum3: klimator absolutnie nic nie daje, bo sam generuje ciepło, nie produkując chłodu :) Tanie klimatory to syf. A drogie - bez sensu,
  • Odpowiedz
@cacum3: klimatyzator, który ma skraplacz i parownik w jednej obudowie. Dokładnie to samo, co jest na grafice dostępnej trochę wyżej, którą wrzucił @deryt.

Split (czyli z angielskiego rozdzielny, rozdzielać, osobny itd.) z kolei jest typem klimatyzacji, gdzie skraplacz to ta zewnętrzna część, oraz parownik - ta wewnętrzna, montowana gdzieś na ścianie wewnątrz budynku/pomieszczenia. Split może być montowany w systemie jeden do jednego lub jeden do wielu - jeden
  • Odpowiedz
@cacum3: albo split za 3 tysie (uśredniając, bo równie dobrze może być więcej, jeśli potrzebujesz większej mocy chłodzącej lub mniej, jeśli wybierzesz taniego chińczyka (który taki zły nie jest) ). Monobloki są fajne, ale do małych pomieszczeń, które można zamknąć drzwiami. U mnie się nie sprawdza, bo powierzchnia jest zdecydowanie za duża.
  • Odpowiedz