Wpis z mikrobloga

@germijak: Gościu wydaje mi się że jesteś upośledzony Home zastępuje bank dla wszystkich sprzętów dla switcha pokemon go i 3dsa tylko ze z 3dsa poksy ido w 1 stronę jak w poke trasporterze a co więcej przez Home można sie wymieniać bez konsoli wystarczy komórka
@Haszaks: Na #!$%@? mam się wymieniać? Chcę swoją ekipą walczyć w oryginalnej grze. Jak mam to zrobić?

@Kryspin013: No nie do końca. Pamiętam premierę 5 generacji i ona była w 100% targetowana do już istniejącego community. BW2 to już w ogóle. Let's go miało trailer robiony pod nowe pokolenie, a dyrektorzy GF prosili starych graczy o wyrozumienie, bo chcą by nowa gra (Let's go) była dla jednych i dla drugich.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@germijak: serio od tego tak ludzie pojechali z ocenami? Mi to wszystko jedno, bo to moja pierwsza gra pokemon o czasu silvera ogrywana na konsoli xd a samo sword/shield wydaje sie super z zapowiedzi i gameplay'u. Poza tym powiedzieli, że będzie można przenosić poki, w czym problem?
@Avogadrus: Dla nowych graczy to nie problem. Tu reagują starzy wyjadacze, chociażby tacy jak ja.
Pokemony polegają na tym, że zdobywasz sobie 6 ulubieńców i podbijasz nimi Gymy, ligi i post story. Potem byłeś w stanie przenieść ekipe do nowej generacji i (z pewnym opóźnienem w grze) mogłeś kontynuować z nimi zabawe.

Teraz GF narzuca limit poków jakie mogą wystąpić w grze. Powiedzmy, że z twojej ekipy 6 poksów, 2 nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@germijak: no nie wiem, dla mnie to wsio ryba, przyzwyczaiłam się że zawsze wybieram poki tylko z dostępnej puli i nie wpływa to wg mnie na grę na tyle by zaniżać oceny, gra tak czy siak będzie wysokiej jakości
@Avogadrus: Jest kilka powodów:
- chcesz uzbierać odznaki ukończenia każdej ligii na swoich ulubieńcach.
- chcesz uzupełnić dexa o poksy, których i tak nie możesz złapać (można ewentualnie po wymianie z kimś, kto ma drugą wersje gry)
- wbijanie 100lvl kiedyś było bardzo żmudne. Jeśli chciałbyś mieć gyaradosa lvl100 w każdej grze to mogłeś albo przerzucić starego dobrego kompana, albo expić nowego
- Live Dex zaznaczony w każdej grze
- Złapałeś
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@germijak: @Karuu: gra wygląda ładniej, nawet od lets go, zastosowane cieniowanie jest świetne.
Ograniczenie może mieć swoje uzasadnienie, myślę że powodem takiej decyzji jest możliwość przerzucania pokó z lets go, a co za tym idzie pokemon go co może rozwalić balans i generalnie zbieranie byłoby banalne
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karuu: to przyjdzie Ci jakiś neckbeard piwniczak, który powie "A ja kupiłem switcha dla lets go i co mam teraz zrobić, wykluczacie mnie ninmendo?". Jest to wg mnie bezpieczna opcja, a jeszcze wiele może sie zmienić, chętnie bym zobaczyła stare poki w nowej szacie ale jak sie nie da to ok
@Avogadrus: Porównujesz wieloletnich fanów z neckbeardem piwniczakiem który kupił switcha dla Let's Go.
Bezpieczną opcją byłoby podtrzymanie tradycji i funkcjonalności poprzednich gier serii i pozwolenie na transfery poków. Niby możnaby to próbować bronić balansem i metą, ale napisanie kodu który pozwoliłby na blokowanie poków spoza regionu w wybranych turniejach brzmi banalnie łatwo. I tak przecież zapisują się dane gdzie każdy Pokemon był złapany. Nieco więcej pracy z jajkami, ale też nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karuu: zobaczymy co tam jeszcze wymyślą, póki nie podadzą konkretnych informacji jak ma to działać to nie ma sie czym ekscytować, a jedno zdanie rzucone bez kontekstu i wyjaśnień to mały argument, gra sama w sobie i tak będzie dobra, a do premiery dość daleko

Poza tym nie porównuje, mówie jak może być ;)
@germijak: Jestem strasznie zawiedziony, jak nie zmienią zdania to pewnie nawet nie kupię tych pokemonów. Przymykałem oko na te wszystkie idiotyzmy Gamefreaka, ale to już przesada. Ile bym dał, żeby ktokoliwek inny zabrał się za Pokemony z głównej serii...
@germijak: mam nadzieję, że możliwość przesyłania wróci przynajmniej w kolejnej grze. Miałem nadzieję, że wróci National Dex, a tu się okazuje, że będzie jeszcze gorzej niż w USUM... Czuje się tak bardzo zawiedziony, że nie jestem w stanie tego opisać :( Cały hajp na grę poszedł się kochać