Wpis z mikrobloga

@SledzeLewackiebetyBoBogaty: takie pytanko, czy ta tabelka nr 1 może być edytowana (zmiana kolejności kolumn, dodanie jakichś wartości w komórkach obok itp.)? Bo odnoszę wrażenie, że przy tak skonstruowanej tabelce i przy użyciu TYLKO formuł, które podałeś, to chyba nie da się stworzyć dynamicznej formuły dla twojego przykładu (albo mam jakieś braki w podstawach Excela :P).

Gdybyś jednak mógł zastosować "zaawansowane" formuły, to w komórce E26 mógłbyś wstawić następującą formułę:
=INDEX($B$5:$H$19,MATCH(MINIFS($H$5:$H$19,$C$5:$C$19,$J$6),$H$5:$H$19,0),MATCH(E$25,$B$4:$H$4,0))

możesz
@vinmcqueen: Już sobie ogarnąłem, ogólnie walnąłem się i nie powinno być formuły wyszukaj.pionowo tylko samo wyszukaj i pójdzie wszystko ładnie pięknie. Nie można edytować kolumn ani nic przestawiać. W necie też właśnie widziałem sposób który podałeś ale na zajęciach inaczej mi tłumaczyli właśnie z formułą =wyszukaj(min/max(jeżeli(...
Ogólnie to dzięki za pomoc, łap plusa
@SledzeLewackiebetyBoBogaty: ciekawe, jak posegregowałem do A do C to wysypały się formuły z min, ale te z max teraz działają prawidłowo... pierwszy raz coś takiego widzę, może ktoś wytłumaczy, bo nie wiem czemu tak jest więc tu niestety nie pomogę.

Swoją drogą, nie wiem czemu na zajęciach nie mógłbyś przedstawić mojego rozwiązania, które działa prawidłowo i jest dynamiczne - Excel to takie narzędzie, że można otrzymać ten sam rezultat na okrętkę