Wpis z mikrobloga

Mam nietypowy problem z plikami zgranymi z telefonu #android na komputer z #windows10 i dyskiem #ssd. Są to zdjęcia (jpg) oraz pliki wideo (mp4). Chcąc zwolnić miejsce w smartfonie zgrywałem (niestety nie kopiowałem a wycinałem pliki) na dysk. Proces kopiowania kilku GB przebiegał bez problemu. Niestety po jego zakończeniu okazało się, że wszystkie pliki maja gigantyczne rozmiary (jpg po 7,6 GB) a cały folder ma rozmiar 8,47 TB (bajtów: 9 316 526 712 311) - dysk w laptopie ma zaledwie ułamek tej pojemności. Nie można otworzyć tych plików. Kopiowanie jest możliwe ale zachowują swoje sztucznie powiększone rozmiary. Zależy mi na tych plikach. Czy macie jakieś pomysły co się stało i jak przywrócić prawidłowe parametry plików? Szukam już w googole i nie mogę trafić na podobny problem.

#informatyka #pytaniedoeksperta #pytanie #odzyskiwaniedanych
  • 5
@Zuiko: Tablica partycji jest skaszaniona na tym dysku.
Generalnie na takie rzeczy pomaga checkdisk, ale możliwości są dwie
a) odpalisz, pomieli i naprawi
b) odpalisz, pomieli i stwierdzi że wpisy w tablicy partycji są błędne i wywali te wpisy (pliki znikną)

Więc: wytargać dysk, podpiąć pod inny komp, zrobić kopię blokową danej partycji, potem puścić checkdisk na żywym dysku i liczyć, że zabangla.