Wpis z mikrobloga

Witam, z racji ze w tym tygodniu maja być takie mocne upały jest również szansa na pojawienie się gwałtownych burz,jednak nie pamietam kiedy w mojej miejscowości była konkretna nawałnica. Mieszkam na wsi położonej blisko miasta #strzegom na #dolnyslask . Jak wiadomo w Strzegomiu jest od ch**a kamieniołomów . Czy to możliwe żeby właśnie one miały jakiś wpływ na to ze wszelakie deszcze,burze nas omijają? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pogoda #burza #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Daburi: zbiorników jest sporo - część starych kopalni zalanych wodą (woda sama wzbiera) do tego rzeka. Jak na miasto terenów zielonych całkiem sporo w tym las przy górze krzyżowej, w szczególności, że mówimy nie tylko o samym mieście, ale i okolicznych wioskach
  • Odpowiedz
@Bulbulator_B5: u nas dużo zbiorników, jak jeszcze mieszkałem w strzegomiu to z każdego miejsca w mieście ok 20-40 min z buta na jakieś "kąpielisko" P.S. i tak bliżej masz na piekary :) aczkolwiek nie byłem tam od lat więc nie wiem w jakim jest to stanie. jak byłem ostatni raz to strasznie dużo mułu było i niektórzy mieli wysypkę po kąpieli
  • Odpowiedz
@Bulbulator_B5: zwykle rozwój burz dyktowany jest przez ukształtowanie terenu, które może wynikać z przyczyn naturalnych i cywilizacyjnych. Otóż nazwijmy to bariery - zmieniają kierunek przepływu wiatru w dolnych warstwach troposfery co bezpośrednio wpływa na intensywność prądów wstępujących, co w dalszej kolejności wpływa na kierunek przemieszczania sią burzy. Nie bez znaczenia jest również wilgotność podłoża która wzmaga konwekcję czy naturalna cyrkulacja np. między gorącą patelnią a chłodniejszym lasem. Także stawiałbym raczej na
  • Odpowiedz