Wpis z mikrobloga

#!$%@? sobie teraz autobusem do mojej techbazy, na poprzednim przystanku weszły 3 laski z plastyka z tymi ich zajebiście wielkimi teczkami.
I tak mnie naszła myśl.
Co tak właściwie robi się po kierunkach plastycznych?
Tzn czaje artysta, malarz, rzeźbiarz i w ogóle.
Ale chyba nie ma na takich artystów aż takiego popytu żeby każdy z nich mógł zaistnieć.
Wybaczcie jeśli brzmię jak stary Janusz
"hurr durr słuchaj synek. tylko inżynierka, spawanie, frezowanie i CNC, to jest życie, a te humanisty to tylko darmozjady i do makdolana hue hue"
Ale nie umiem sobie niczego konkretnego po tym wyobrazić.

#kiciochpyta #plastyk #artysci #sztuka #gownowpis
  • 6
  • Odpowiedz
@Sylvath: praktycznie wszystkie kierunki niezależnie od specjalizacji muszą zdawać przedmioty, na które trzeba targać te zajebiście wielkie teczki ;)

co do Twojego pytania:
- projektowanie przestrzeni publicznej
- architektura
- projektowanie wnętrz
- identyfikacje wizualne
- 3d
- ikonografia
- typografia
- kaligrafia
- malarstwo
- rzeźba

I pewnie pominąłem sporo istotnych. Tak na te wszystkie zawody nadal jest popyt.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WydajnaJednostkaIndywidualna
A jak są kierunki typu architektura, projektowanie przestrzeni publicznej, wnętrz itp itd
To nie lepiej jest pójść na technika architekta do budowlanki ? (jeśli takowy jest)
Czy jestem debilem i to są dwie różne rzeczy i Ci po plastyku zajmują się tym żeby to wszystko ładnie wyglądało a Ci po budowlance żeby to nie #!$%@?ęło ?
  • Odpowiedz
@Sylvath: Hihi, jak swojej siostrze, która studiowała na artystycznych, pomagałem taką taszczyć na uczelnie to jak zawiało, a w Krakowie to potrafią być niezłe przeciągi, to prawie pofrunąłem jak na latawcu. Ją na moim miejscu to by pewnie na Nową Hutę wywiało :D
  • Odpowiedz