Wpis z mikrobloga

#szatanomodlitwa #szatanowpis #bekazkatoli #heheszki
Niedziela 09.06.2019

Jeśli chcesz mieć kłopot, potrzebujesz odebrać komuś wsparcie, chcesz komuś zaszkodzić, szczególnie katolikom, to tradycyjnie już zapraszam do zostawienia intencji w komentarzach. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób i demonów.

"Życie jest wielkim zaspokojeniem - śmierć wielką wstrzemięźliwością. Dlatego wykorzystaj życie TU I TERAZ!"

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom parady równości w Warszawie, gdyż katolikom się to ewidentnie nie podoba!
Szatan czuwa i jest z wami zawsze, czy tego chcecie czy nie! Ave!
Pobierz Nitek_Kubicki - #szatanomodlitwa #szatanowpis #bekazkatoli #heheszki 
Niedziela 09.06...
źródło: comment_9I0uZlUEvAJEwcBtab4Kh7BxL6lX0eq3.jpg
  • 53
Szanowny @Nitek_Kubicki, każdemu naszemu działania przyświeca cel lub stoi za nim idea. Jeśli kierujesz się celem to jest to egoizm, jeśli jest to pomaganie innym, po to aby pomogli tobie to też jest to egoizm. Prawdziwy altruizm jest bezinteresowny.
I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie?
@pyroxar ja chyba widzę gdzie w twoim rozumowaniu problem. Ludzie zawsze pomagają z egoistycznych pobudek. Pomoc drugiemu człowiekowi zaspokaja naszą potrzebę bycia dobrym/czujemy się lepszymi wyznawcami naszej wiary/filozofii. To że nie uzyskujemy żadnych wymiernych korzyści fizycznych nie oznacza, że nie zrobiliśmy to tak po prostu. Ludzie, których określamy jako dobrych źle czują się gdy ktoś inny w taki czy inny sposób cierpi, więc mu pomaga. Jednakże jak wielka nie byłaby ta pomoc,
Szanowny @Nitek_Kubicki, nie wiem czy widzisz marność czynienia czegoś tylko po to, aby odnieść z tego jakąkolwiek korzyść. Takie działanie jest bezwartościowe. Każdy z nas może świadomie wybrać altruistyczną idee, niepodszytą egoizmem, ale to jest po prostu bardzo trudne z uwagi na naturę ludzką.
@pyroxar gdy ostatnim razem ze mną pisałeś to jeszcze siliłeś się na naukowość, ale widzę, że jak każdy fanatyk czegokolwiek, pod wpływem faktów się wycofujesz, mówisz, że ty nie widzisz potrzeby czytania czegokolwiek, że to wcale nie jest tak jak mówią badania, tylko tak ja ty myślisz, bo tak
Szanowny @Nitek_Kubicki, wycofuje się bo muszę zebrać myśli, przyznam, że mnie zgasiłeś, w sensie rozumiem co masz na myśli, wydaje mi się czy inspirowałeś się Aya Rand i jej "cnotą egoizmu"?

Muszę pomyśleć jak to pogodzić z tym, że takie działanie jest bezwartościowe (ocena efektów to co innego) bo jesteśmy nakierowani egoistycznie z tym, że wydaje się to logiczne a przez to prawdzie.
Pytanie: jak według twoich inteligentnych książek zachowują się