Wpis z mikrobloga

Z nowego cyklu #niemoralnyjezus
Będziemy tu mogli zgłębić wątpliwe moralnie nauki założyciela chrześcijaństwa.

Na początek kwestia stosunku do rodziny.

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.

Łukasz 14:26

Skonfrontujmy to z informacjami na temat groźnych sekt ze strony policji

Wskaźniki, których pojawienie się winno stać się sygnałem ostrzegawczym dla rodziców względnie przyjaciół osób zagrożonych przez oddziaływanie grupy o charakterze destrukcyjnym/ sekty:

m.in Brak uczuć i chłód w stosunkach z rodziną i przyjaciółmi.

http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/47363,Jak-rozpoznac-ze-ktos-z-bliskich-znajduje-sie-pod-wplywem-sekty.html

Warto tu zauważyć komentarz redaktorów Biblii:

Nie chodzi tu o uczucie nienawiści, lecz o wewnętrzne oderwanie się, o postawienie miłości Boga i Chrystusa ponad wszystko, nawet ponad najbliższych.

Nie dajmy się tu zwieść tą retoryką. Gdyby autor ewangelii Łukasza miał na myśli coś innego niż nienawiść, to by użył innego terminu.
Z podobnym lekceważeniem i brakiem szacunku Jezus odnosił się też do własnej matki:

Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia.

Kto normalny by tak postąpił? Kto by nie podszedł do swojej matki i spytał co ją sprowadza?
#bekazkatoli #niemoralnyjezus #ateizm
  • 18
  • Odpowiedz
@movsd: Ja pierdaczę, nawet jakby w Biblii było napisane: "Jezus mówi: Zabijaj wszystkich, kradnij i gwałć wszystko co się rusza i nie rusza" to KK znalazł by i na to jakąś mądrą interpretację.
  • Odpowiedz
@movsd: O durnych fragmentach z Biblii można pisać i pisać, ale tutaj jeden z brzegu, pokazujący, że Bóg z miłosierdziem i i sprawiedliwym ojcem nie ma nic wspólnego:
(Księga Liczb, 31 1-17)

Rzekł Pan do Mojżesza: «Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków». Rzekł więc Mojżesz do ludu: «Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana. Poślijcie na wyprawę wojenną po tysiącu
  • Odpowiedz
@Shawnee: To wszystko prawda,ale chrzescijanie często olewają stary testament, bo twierdzą, że żyjemy w nowym przymierzu i obowiązują nauki Jezusa. No ale jak się okazuje ten Jezus też nie był święty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@movsd: Taki kawałek o Jezusie jest śmieszny, z Mateusza 21: przybył raz do Jerozolimy z okazji święta Paschy (marzec-kwiecień). Nocował poza miastem i rano idąc tamże:

Wracając rano do miasta, uczuł głód. A widząc drzewo figowe przy drodze, podszedł ku niemu, lecz nic na nim nie znalazł oprócz liści. I rzekł do niego: «Niechże już nigdy nie rodzi się z ciebie owoc!» I drzewo figowe natychmiast uschło.

Najlepsze jest w tym
  • Odpowiedz
@movsd: A jeszcze a propos fragmentu z Łukasza 14, który podałeś, to ciekawie jest go złączyć z Mateusza 10 34-37:

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę
  • Odpowiedz
@Shawnee: Ewangelia Mateusza 8.21-22

>Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!

Ewangelia Łukasza 9.59-60

Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!


Czyli zostaw ich,
  • Odpowiedz
@Shawnee: Księga Ozeasza, bodajże 13:16, Bóg nakazuje robić z niektórymi ludźmi coś tak brutalnego, że w nowszych wydaniach Pisma Świętego ten fragment w ogóle się usuwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam sprawdzić w starszych wydaniach
  • Odpowiedz
@movsd: > Nie dajmy się tu zwieść tą retoryką. Gdyby autor ewangelii Łukasza miał na myśli coś innego niż nienawiść, to by użył innego terminu.

@movsd: Znajdź w oryginale hasło "nienawiść". Zobaczysz, co ono oznacza.
  • Odpowiedz
@Shawnee: Jeśli dobrze pamiętam to Jezus w tym fragmencie mówi o tym co podążanie za nim niesie ze sobą,
Jezus głosił herezje za którą bez problemu twoja rodzina mogła cię wyrzec.
Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem.
  • Odpowiedz
@meres:
W oryginale jest słowo 'miseo' i oznacza nienawiść.
Nawet jeśli przyjmiemy katolicką wykładnię, że chodzi tu jedynie o większą miłość do katolickiego boga niż do własnych dzieci to i tak jest to niemoralną doktryna, prowadząca do historii w rodzaju Abrahama i Izaaka.
  • Odpowiedz