Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Warto jeszcze rejestrować się na studia bez podjętej decyzji o przyszłości? Zostały chyba z 2-3 tygodnie na zapisanie się i zastanowienie. Jestem rok po maturze, zdałem ją bardzo dobrze, ale jednak nie poszedłem na studia, bo nie wiedziałem co chce robić i wszystkie kierunki wydawały mi się nieciekawe. Ludzie mówili, że jestem debilem, bo nie poszedłem na studia mimo dobrze zdanej matury. I chyba mieli rację, bo minął rok, a ja nadal nie wiem na jaki kierunek iść. Przez ten czas pracowałem w Holandii i Norwegii. Prawie nic nie zaoszczędziłem, większość wydałem na podróżowanie. Podobało mi się, ale trochę żałuję, bo jestem rok do tyłu i wcale nie mądrzejszy niż rok temu. No i nie wiem co robić, nie mam żadnych pasji, które mógłbym połączyć ze studiami, chociaż mógłbym jakiś kierunek na szybko wybrać. Jestem w kropce.

#studia #matura #pytanie #edukacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: bo jestes debilem z wykopu ktory mysli ze trzeba miec koniecznie pasje w zyciu a wcale nie trzeba. rownie dobrze moze sie okazac ze spelnisz sie w pracy o ktorej bys teraz nawet nie pomyslal i bylbys zadowolony. Rob to co pisza na wykopie a zobaczysz do czego cie to zaprowadzi- do niczego.
nie mam żadnych pasji, które mógłbym połączyć ze studiami


@AnonimoweMirkoWyznania: to upraszcza zasadniczo sprawę. Ktoś może kolekcjonować motyle ale czy to oznacza że musi iść na emtomologię? Po prostu wybierz taki kierunek po którym jest dobra praca i płaca a jednocześnie Cię nie odrzuca.