Wpis z mikrobloga

Mirki, mamy tu jakiegoś speca into #drony ?
Od paru lat bawie sie dronami (zaczynając niegdyś od zajefajnych popierdułek z ali, wielkości pudełka zapałek, po obecnego). Dwa lata temu kupiłem Yuneeca q500 4k - pierwszy poważniejszy zakup w tej dziedzinie. Wylatałem na nim może kilkanaście godzin, nakręciłem kilka ciekawych filmów (większość raczej pamiątkowych niż do chwalenia sie) ale już wiem, że to jednak nie to. Yuneec idzie na handel i chce go wymienić na wyścigowego fpv klasy 180 lub 210. Zakładając, że będę miał budżet ok 2000-2200zł lepiej kupić gotowca czy złożyć samemu? (mam podstawowe pojęcie o prądzie i elektronice, lutowaniu etc. Trochę bawie się też w jeżdżące RC). Z jednej strony chętnie pobawiłbym się w składanie od początku ale z drugiej nie wiem czy podołam. I czy da się w tych piniondzach zrobić to razem z sensownymi goglami fpv na początek? Poradzicie coś? ()

#drony #fpv #modelarstwo
  • 15
  • Odpowiedz
Na fatsharka raczej mnie nie stać :) Ale też nie mam pojęcia czy celować w gogle nazwijmy to "typu fatshark" z dwoma wyświetlaczami czy pudło z jednym (wygląd mi nie przeszkadza) - tu jest moja największa 'zagrycha'
  • Odpowiedz
@ciksters: gogle eachine ev200d. Teraz są po 300$, ale często obniżają o 25$. Dron złożony to holybro kopis 2. Jest po 300$, ale są kody i zbijesz trochę z ceny. Aparaturę masz? Coś pokroju taranisa qx7 (s) lub x-lite to wydatek 100$. Z kodami w promocji lub punktami da się zbić do ok. 15-20%.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: apkę mam (qx7s), gogle ev200d mam więc też polecam. A kopisa polecam bo strzasznie chciałbym go mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zostają mi wynalazki za pół ceny, ale akurat dron jest najmniej ważny dla mnie. Zanim się nauczę dobrze latać to mogę niszczyć te z przedziału 100-150$ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciksters: ze składaniem samemu jest ten problem, że jak ci sie trafi coś walnietego (np fc z zwalonym imu) to nim dojdziesz czemu ci lata jak cegła to wiecej naniszczysz elementów, niż zaoszczedzisz na skladaniu. Sam sie naskladalem kilka sprzętów, i czasem walka czemu nagle z dupy robi flipa i w beton z impetem (czy to zly fimware betaflight? Zle pidy? Radio przerywa? Problem z dshot? Moze esc ktorys? Moze silnik
  • Odpowiedz
@TyrionKanister: @suqmadiq2ama: @JanuszowyAndrzej: @fotograf_warszawiak: @hrumque:
Dzięki za odpowiedzi! No to chyba słonie się ku gotowcowi tak jak @hrumque podpowiedział - ja lubie sobie dłubać przy elektronice na miare swoich możliwości, ale jestem też nerwowy człowiek i bardzo nie lubie jak mi coś nie wychodzi, a nie wiem dlaczego ( ͠° °)
A tak mogę z biegiem czasu upgradować poszczególne rzeczy.
Budżet na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciksters: no i bardzo dobrze. To nie jest modelarstwo samochodowe, gdzie jak wcale lub zle jezdzi to kombinujesz poprawiasz i obserwujesz, tutaj na początku każdy błąd to malownicza katastrofa, i nie wiesz czy coś zawiodło bo źle dobrałeś czy po prostu nawaliło bo było z aliexpress, czy może wszystko było ok ale zle w sofcie coś ustawione...m
  • Odpowiedz