Wpis z mikrobloga

Robię rozeznanie w rynku mieszkaniowym i chciałbym wstępnie oszacować ile by kosztował wraz z robocizną i materiałami kapitalny remont (pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz, elektryka, ...) całego mieszkania 2 pokojowego o powierzchni 38-42 mkw w typowym czteropiętrowym bloku z lat 60-70 jakich u nas w kraju pełno. Docelowo chciałbym w takim mieszkaniu zamieszkać, zrobić to porządnie. Wymagań dużych nie mam, aczkolwiek nie chciałbym po takim remoncie kląć pod nosem we wszystkich językach świata jeśli będę chciał np. zawiesić obraz na ścianie, a wywiercenie otworu skończy się wymianą tynku.

Jaki jest koszt takiej zabawy? Najdroższe z tego co wiem to są remonty kuchni i łazienek.

Pytanie w szczególności do #gdansk #przymorze #trojmiasto bo tam rozglądam się za mieszkaniem.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #pytanie #budownictwo #mieszkanie
  • 9
@BajerOp: a te 1k dla stanu deweloperskiego i 2k dla generalnego remontu (zapewne takiego mieszkania co podałem w poście) to podajesz w wersji optymistycznej czy pesymistycznej? Chciałbym wyliczyć wszystko dla najgorszego możliwego przypadku, by być jak najmniej zaskoczonym.

@iNeedMany: rozumiem, że to cena bez podstawowego wyposażenia pomieszczeń?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matwes: to wersja na którą powinno starczyć w normalnym standardzie bez wodotrysków, oczywiście wszystko bardzo zależy czy nie będziesz np robił wszędzie wylewki, albo wymieniał wszystkich okien, albo czy nie trzeba rwać instalacji elektrycznej i wymienić całej wodnej. To bardzo zależy od stanu budynku. W developerce jest łatwiej bo najwyżej dokladasz gniazdka czy przesuwasz wodę, bo okna ściany itp są ok.