Wpis z mikrobloga

Hej, czy jeździ ktoś na #uber #taxify we #wroclaw? Jestem ciekawy jak to jest od kwestii prawnej, czy jeżeli podpinam się pod jakąś flotę, gdzie właściciel ma licencje, to czy place karę? Jakie można wyciągnąć plus minus pieniądze za pracę codziennie po 8,10h? Z góry dziękuję za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@stam Licencja na przewóz osób którą posiadają "partnerzy" nie chroni kierowcy przed karą. Sluzy tylko do tego by stosować 8% zamiast 23% VAT co tez wielu doradców podatkowych uważa za niepowazne gdyz w tym wypadku umowa na przewóz musi być zawarta w siedzibie firmy. Na jednej apce wyjdzie pewnie z 10-13 zl na reke. Na dwoch moze zarobisz wiecej.
@stam: Nadal jest to działalność niezgodna z prawem. Płacisz karę administracyjną w wysokości 8 tysięcy złotych. Bo o ile dobrze rozumiem - nadal mowa o jeździe nieoznakowanym autem, niewyposażonym w taksometr? A pieniądze? - chu***e, tak samo jak na taxi. Branżę taxi wykończyły Ubery (bo zabrali im część klientów), a Ubera wykańczają taxi, bo mimo wszystko nie jest i nigdy nie będzie tak popularny i dostępny jak tradycyjne korpo., więc tych
@Scyzoryk2: przestan siac herezje. Jakby tak bylo to kontrole ITD bylyby bezasadne, a narazie widac ze pomimo tych smiesznych odpisow, ktore gowno daja dostaja bony na 12k. W przypadku osoby bez meldunku w pl, samochod idzie na parking na poczet kary. Oczywiscie zachecam do wklejenia ustawy, ktora by potwierdzala twoje wypociny.
@stam: te podwozy to teraz najgorszy sort klienta, co zarobisz to wlozysz z powrotem w naprawe auta
@Anotherelf: tak o dziwo mojego znajomego zatrzymało ITD i posiadał wszystko to co wyżej napisałem i tylko chcieli mu #!$%@?ć mandat za brak badań lekarskich i psychologiczny ale on nie przyjął bo za to odpowiada pracodawca ze go dopuścił do pracy bez takich badań tak ze zapoznaj sie z prawem w polsce bo jak nie znasz to ci wmówią wszystko i bedziesz odpowiadał za to za co nie powinieneś ;)
@Anotherelf: chłopie kim ty wgl jesteś że ja mam ci coś udowadniać to po pierwsze po drugie to 70% jak nie wiecej osób na tym tagu to są taksówkarze którzy walczą jak mogą ale prawda jest taka ze od 2020 roku wszyscy wy sami będziecie jeździć na tych aplikacjach od ubera jak chcesz coś sobie udowodnić to idz do sądu albo spotkaj na ulicy inspekcję transportu drogowego i się zapytaj będziesz
@Scyzoryk2: nie mi tylko tym wszystkim, ktorzy to czytaja. Skoro piszesz na ogolnym forum to nie klam i nie wprowadzaj ludzi w blad. Prawda jest taka ze od nowego roku kazdy bedzie musial miec taksometr, zeby mogl jezdzic. Juz widze jak te dziesiatki leasingowanych aut nagle magicznie zmieni sie w taxi ( ͡° ͜ʖ ͡°)