Wpis z mikrobloga

@Murasame: Wszystkie kraje mają swoją wersję historii i mają wyprane mózgi, ale Rosja jest w tym chyba liderem. Oblężona twierdza, zawsze atakowani przez zły zachód, zaszczuci obrońcy tradycyjnych wartości i porządku na świecie. A Polska w podobnej narracji brnie w dokładnie tym samym kierunku.

Nie wiem co mnie bardziej przeraża, fakt że mamy takiego sąsiada, czy że duża część polskiej sceny politycznej i tzw. patriotów uważa ten przesiąknięty układami, patusami
  • Odpowiedz
@Murasame ale co ty gadasz skoro główny front walki z faszyzmem to był front wschodni, lądowanie w Normandii to już końcówka wojny tak naprawdę gdzie naziści byli w pełnym odwrocie
  • Odpowiedz
@Murasame: @Kozajsza: ZSRR samodzielnie wygrało wojnę z Niemcami (obie strony miały sojuszników). ZSRR nie zaatakował Polski. Wkroczył na terytorium pokonanego państwa, żeby zabezpieczyć się przed niemieckim atakiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
Ach ta waleczna postawa Rosjan przeciwko ohydnym niemieckim nazistom w Katyniu, Kalininie i Charkowie, 1940 never forget o7
  • Odpowiedz
@Murasame: Znowu ten Kapitan-Flaszka, wróć, Kapitan-Rosja, nigdy nikomu krzywdy nie zrobił, zawsze dzień dobry mówił i z faszyzmem walczył jak lew (w przerwach od sojuszu z nim).
  • Odpowiedz
Ja tak samo miałem z pewną Litwinką co w pewnej grze miała nick jak nazwisko Adolfa napisane z literówką. Wg niej to Polska wywołała wojnę a później rzucała kawalerię na czołgi. Brak słów
  • Odpowiedz