Wpis z mikrobloga

Mircy, chcę zmienić samochód. Wpadło mi w oko Volvo V70 z silnikiem 2,4D5, 163 KM, 2005 rok. Ktoś ma lub miał takie auto i podzieli się wrażeniami? Wady/zalety? Wiem, że diesel im starszy tym bardziej się sypie ale o tych silnikach słyszałem dużo dobrego. Do tego jest z automatem, trochę jeżdzę po mieście więc się przyda. Ktoś coś pomoże?
#motoryzacja #volvo
  • 14
@LaskaKNK: silnik raczej pancerniak jeśli wszystko z nim jest teraz ok. Głównie zwróciłbym uwagę na skrzynie, kiedy był zmieniany olej (jak właściciel mówi, że w tej skrzyni się nie zmienia to się pożegnaj), czy nie szarpie, nie przeciąga biegów, czy mocno nie tłucze przy przejściu z D na R i odwrotnie, na rozgrzanej skrzyni sprawdź poziom oleju (jak to się robi poszukaj w necie) no i czy skrzynia nie cieknie.
@LaskaKNK auto fajne, silnik też, trzeba uważać a pasek osprzętu, bo lubi się urwać i narobić szkód. Automaty przeciętne, ale moim zdaniem manual nie pasuje6fo tego samochodu.
@klark: @JuneJohn: wiem, że ten samochód to już lekki staroć, ale uznałem, że wolę kupić tańszy, starszy samochód i trochę w niego zainwestować właśnie na taką okoliczność jak te paski itp. A jak z zawieszeniem? Mocno daje się we znaki pod względem awaryjności?
@LaskaKNK 24k za 15 latka? Hm... Nie drogo trochę? W 2015 dałem 12k za mazdę 3 2005r.

A co do silników, 2,4 pojemności , czyli cały litr więcej niż u mnie (1.6 i 109km) i tylko 50koni więcej ?