Wpis z mikrobloga

Cześć, jakiego dostawcę internetu polecacie we Wrocławiu, okolice Firleja?
Orange od tygodnia (7 dni) męczy się z awarią, a tak się śmiesznie składa, że wygasa nam w tym tygodniu umowa.
Z tej okazji Orange napisało, że naprawa przedłuża się o kolejny tydzień.
Też druga sprawa- widzę, że Orange zakłada światłowód (od dwóch miesięcy) w mojej kamienicy. Czy to oznacza, że tylko użytkownicy Orange będą mogli z tego złącza korzystać?
Pozdrawiam cieplutko.
#orange #wroclaw #internet
Papilon - Cześć, jakiego dostawcę internetu polecacie we Wrocławiu, okolice Firleja? ...

źródło: comment_EdDUIiUKp4cQtIlzWEWTm66NjXLxhdgO.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Papilon: nie wiem jakie tam są opcje ale co do światłowodu to tak, będzie to infrastruktura Orange i nie działa to na zasadzie linii telefonicznej którą inny ISP może dzierżawić, bo pewnie o to pytasz, każdy ma własną infrastrukturę. Na pocieszenie powiem że w Krakowie, po pierwszych paru miesiącach gdzie zdarzały się sporadyczne problemy, światło od Orange działa całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papilon: no, jeśli chodzi o światło to nie słyszałem żeby się dzielili ;) a nawet jeśli była taka możliwość to raczej by się nie opłacało. Spóźnili się trochę z tym, ale ofertą zagieli konkurencję, przynajmniej jak to wchodziło.
  • Odpowiedz
@Siwariusz: @Papilon: no na pewno dzierżawią swoje przepusty (słupy, studzienki), ale to było zawsze. Nie wiem właśnie jak z infrastrukturą samych światłowodów, linie telekomunikacyjne dzierżawili, ale o światłowodach nie słyszałem a rozmawiałem z monterami (monterzy Orange są z zewnętrznych firm z którymi mają podpisane umowy). Jednakże może być tak, że po prostu o tym nie wspomnieli, jednak w kontekście "koszenia konkurencji" mogliby wspomnieć o współdzielonej infrastrukturze światłowodowej. Z drugiej strony
  • Odpowiedz