Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirsaki jakieś sporty, przy uprawianiu których jest niska szansa skręcenia kolana? Miałem dwa razy skręcone generalnie zabawa 2/10 i po drugim razie stwierdziłem że unikam sportów, w których nogi maja dużą szansę na dość dziwne wygięcie.

Ofc siłka i rower to aktualnie najlepsze opcje, ale szukam jeszcze czegoś bardziej rekreacyjnego. Może jakieś ścianki wspinaczkowe?

#sport #mirkokoksy #fizjoterapia #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bomfastic: Pływanie, rower.
@Harmideron: Nieprawda. Kolana cierpią jeśli masz źle ustawioną pozycję na rowerze (za wysoko/nisko siodełko, wysunięcie siodełka przód/tył, zły rozmiar roweru itp)
Przy dobrze dobranej pozycji nie niszczy kolan, wręcz przeciwnie, jest zalecany przy rehabilitacji po zerwanych wiązadłach, kontuzjach kolana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bramborr: @Harmideron: to podajcie jakieś źródła tego. Łatwiej będzie ocenić wiarygodność. Wiadomo, że to nie jest jakaś prosta sprawa żeby postawić jasna linie to jest złe dla kolan, a to dobre. Domyślam się, że wiele zależy od kwestii indywidualnych każdego przypadku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tervaskanto: rower jest dla mnie zaskoczeniem. Ale co do siłowni to się ciężko mi się zgodzić. Robiłem przysiady ze sztangą z ciężarem równym masie ciała i nigdy w tym czasie kolano nie dawało mi sie we znaki. A przy dłuższych przerwach to często.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: Zgadza się, żabka jest najbardziej kontuzjogenna, ale większość styli uprawiana rekreacyjnie i poprawnie technicznie nie wyrządzi krzywdy.
Źródło? Kilku znajomych miło kontuzje kolana (łękotki, ścięgna, wiązadła itp) (swojego czasu czynnie grałem w piłkę nożną stąd dużo znajomych z takimi kontuzjami) i najczęściej od ortopedy dostawali zalecenie w ramach rehabilitacji jazdę na rowerze, pływanie, spacery w wodzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harmideron: no tak z tym, że mi chodzi o rekreacyjną wersję. Rekreacyjne granie w kosza imo ma gorszy wpływ na kolana niż rekreacyjna jazda na rowerze. Z tego względu, że w koszu dużo jest dużo więcej czynników, których nie jestem w stanie kontrolować.
  • Odpowiedz