Wpis z mikrobloga

Mirki podrozujace - jak wasze doświadczenia z rezerwacją noclegów w typowo turystycznych miejscach w Europie na kilka dni przed w okresie typowo wakacyjnym lipiec-sierpien? Coś się znajdzie jeszcze czy przeplace 2 razy bo zostaną albo drogie albo gdzieś daleko od miast?
Chciałbym pojechać autem do Włoch i zatrzymać się po drodze we wszystkich ciekawszych miejscach. Ale wolałbym nei planować teraz czy w Wenecji zostaje 1 dzień czy 3 i już rezerwować 5 czy ilus kolejnych noclegów i później tylko trzymać się terminarza. Z kolei szukanie miejsca do spania w środku wakacji w turystycznych miejscach na 2 dni przed wydaje mi się też nienajlepszym pomysłem. Zwłaszcza, że z jednej strony zależy na tym, żeby było jak najtaniej, ale też bez przesady i wszystkie hostele i inne dziury odpadają :D
Moze ktoś zna jakieś miejsce które warto zobaczyć na trasie Polska - Włochy, a ktore nie jest takie oczywiste?
#wakacje #podroze #podrozujzwykopem #wlochy
  • 11
@Mruvek: airbnb.com - w sezonie windują ceny, ale zawsze coś się znajdzie. Do tego wejdź na booking.com zarejestrowany, oglądaj konkretne oferty, nie dokończ rezerwacji, czekaj tydzień na maile z promocyjnymi cenami na ten sam obiekt (nie przejmuje się informacjami, że "już tylko 1 miejsce, szybko rezerwuj!!11"). Koniecznie czeska Praga, jeśli nie znasz - jest to miejsce zdecydowanie jak najbardziej oczywiste, ale też jedno z najlepszych ;)
@Ben_Dover Czechy były na próbny wyjazd autem dalej niż do pracy w tamtą majówkę :D właśnie cały czas przeglądam airbnb i booking i już teraz na koniec lipca jest bardzo mało ofert i boję się, że będę płacił 500zł/noc, bo nic innego nie zostanie.
@Mruvek: Jeszce za czasów studenckich dużo korzystałem z różową z couchsurfing.com - ale to bardziej na studencki wypad, gdzie gospodarze czasem chcą, żeby z nimi posiedzieć, pogadać, napić się piwka. Może być bardzo miło - i za darmo - a do tego z poznaniem lokalnej kultury z pierwszej ręki. Tylko jak ktoś woli całkowitą niezależność i spokojne zwiedzanie, a potem komfort w hotelu, to już tak średnio.
@Mruvek: ja zdecydowanie bardziej od rezerwowania na ostatnią chwilę wolę rezerwację z możliwością odwołania.

z małżonką nie wchodzi w grę hostel, gdzie łazienka jest na korytarzu


E tam, moja też nie chciała, ale się przekonała jeśli różnica w cenie jest naprawdę znacząca. Wolimy wydać hajsiwo na jakieś jedzenie czy atrakcje na miejscu.