Wpis z mikrobloga

Mam kartę wędkarską. Czy jest jakaś opcja wykupienia możliwości wedkowania np. w weekend nad jeziorem Żywieckim? Albo jakimś innym w południowej Polsce od PZW?
Nie chce na prywatne łowiska, malo łowię i nie opłaca mi sie kupować rocznego abonamentu.

#wedkarstwo #ryby #spinning
  • 12
@odishewo: Jak chcesz poza swoim "normalnym" rejonem, to istnieje opcja pozwoleń 1 dniowych i kilkudniowych w lokalnym kole PZW.
Ale to musisz załatwić sobie wcześniej albo znaleźć sklep wędkarski sprzedający pozwolenia, który działa w weekendy.
@odishewo stawki dzienne są u nich chore pozatym zakup zezwolenia przez internet to jakaś kpina milion papierów do wydrukowania, u prywatnych zazwyczaj jak jest możliwość wystarczy dowód wpłaty przez neta , ba na jednym jeziorze nie kupujesz zezwolenia po prostu chodzi kobieta i kasuje a na jeszcze innym zostawiasz kasę w słoiku na oknie, także PZW ssie
@Pozytyvny: fajna opcja, tylko zezwolenie można dostać w stacjonarnych punktach w Katowicach i miejscowości Łąka, dodatkowo w regulaminie jest info, że w nocy nie moga przebywać osoby postronne, a chciałem z kolegą pojechać, który nie ma karty wędkarskiej :/
w sumie nie wiem jak to tam wygląda, można rozbić namiot? z tego co czytam pływać nie wolno
@odishewo: https://zimorodek.pl/mapa/
tu jeszcze możesz zerknąć kto dzierżawi dane wody, niektóre gospodarstwa rybackie od 1 czerwca dają 50% zniżki na roczne zezwolenia (czyli np. do końca grudnia połowisz za połowę ceny więc może wynieść Cię to np. 80 zł za pół roku łowienia). Popytaj w sklepach wędkarskich i miej na uwadze, że jedne sklepy sprzedają zezwolenia np. 2 dzierżawców, a inne 2 innych, albo wszystkie jakie istnieją ( ͡° ͜