Wpis z mikrobloga

  • 5107
Przywrócić niedzielę handlowa. Za dwa miesiące zaczynam remont mieszkania. Pracuje w tygodniu od 8 do 18. W soboty do 14. Nie mam #!$%@? kiedy jechać obejrzeć mebli, pogadać z doradcą i wybrać płytek. Co za kraj.. Nie potrzebuje opieki Państwa sam sobie dam radę i wiem co dla mnie najlepsze. Umiem zdecydować kiedy mam iść na spacer z rodziną a kiedy do marketu. Ale nie do marketu poddanemu nie wolno w niedzielę.
  • 300
  • Odpowiedz
  • 0
@penguin
Po pierwsze nie każda gastronomia
Po drugie w większości gastronomia jest otwierana po południu
Po trzecie nie mam czasu na gastronomię (no chyba, że będę jeść kotleta w drodze powrotnej na uczelnię).

Logistycznie zostają mi suche buły lub gówno kebab (no i w niedziele bez handlu mogę sobie zjeść coś normalnego jak człowiek)
  • Odpowiedz
@eragonn14: @ediz4: Nie wiem jak w innych krajach, ale wiecie, ze juz pare lat temu Niemcy zniesli ten przepis na poziomie federalnym i teraz z kazdym rokiem liczba niedzieli handlowych jest regularnie zwiekszana? Np. w Landach turystycznych cale wakacje sklepy sa czynne. Wielu sie spodziewa, ze ten historyczny przepis calkowicie zniknie z Niemiec za pare lat.

@TenczowyJanusz
@mirek_januszy
  • Odpowiedz
  • 6
@piotrlionel urządzałes kiedyś dom/mieszkanie?

Nie da sie dobrze kanapy ocenić po zdjęciach online, a co dopiero plytkek do lazienki czy frontów do kuchni..
  • Odpowiedz
via Android
  • 31
@przekojot a co z lekarzami, kierowcami autobusów, kelnerami, kelnerkami, etc. Oni też chcą mieć wolne w niedzielę! Nie rozumiesz, że jak ktoś pracował w niedzielę to miał wolne w tygodniu? Ciężko myśliciel z Ciebie
  • Odpowiedz
Nie wiem czy jest zwiększana ale u nas też nie ma całkowitego zakazu obecnie a co będzie później się okaże więc sytuacja jest podobna.


@ediz4: Chyba sie nie rozumiemy. W Niemczech ten przepis wprowadzono 100 lat temu, ale poniewaz nie pasuje do dzisiejszych czasow jest on likwidowany. W Polsce z jakiegos powodu ida w strone XIX wieku.

Czyli jak ktos dostal raka to wszyscy maja dostac raka? Super myslenie.


@
  • Odpowiedz
w każdą pierwsza niedzielę miesiąca


@eragonn14: nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale mieszkam w Danii od 6 lat i prawie w każdą niedzielę robię zakupy xD

Jedynie sklepy detaliczne nie mogą być otwarte w dni świąteczne, po godzinie
  • Odpowiedz
@trodat: Spokojnie mireczku to się zaraz zatenteguje. Państwo dba o swoich obywateli i za chwilę wjadą takie nowe podatki i podwyżki opłat, że jedyne na co będzie Cię stać to remont klatki dla chomika. Także nie będziesz musiał nigdzie jeździć w niedzielę :D
  • Odpowiedz
@trodat: I co z tego ze może to sobie inaczej ogarnąć. Ludzie apeluje o trochę rozsądku. Komplikują nam życie dla jakiś lobby a wy to usprawiedliwiacie. Jak facet ma okazję zarobić teraz dużo waląc nadgodziny bo np jest teraz taka okazja, jakiś lepszy projekt, to tylko mu pozazdrościć. To jego decyzja. Nikt nie powiedział, że całe życie tak pracuje. Natomiast te niedzielę to totalitaryny but na naszej mordzie. Dzisiaj niedziele
  • Odpowiedz
@trodat znam ten ból. Już kończę remont, ale bywało tak, że musiałem kupić czegoś nadto, bo nie byłem pewien co będę potrzebował, a niedziela zamknięta.
  • Odpowiedz