Wpis z mikrobloga

#ksiazki #polecamksiazki #coczytac

Mirki, szukam czegos aktualnego do czytania z hard SF lub dobre fantazy. Z aktualnych w miare ksiazek skonczylem Petera Wattsa (caly cykl slepowidzenia). Zaliczylem Problem trzech ciał Cixin Liu i nastepne z tej serii. Richarda Morgana Modyfikowany wegiel tez za mna. Z fantasy Brandona Sandersona Droga krolow i Dawce.

Ze starych odswierzylem Dicka (ubik'a, blade runnera, czlowieka z wysokiego zamku), Asimova cala fundacje i okolice. Ponownie sporo Lema i Clarka. Na odnowienie Swiata dysku nie mam sily.

Co czytac?
  • 11
  • Odpowiedz
@jeanpaul:

Na początek znakomita, 700 stronicowa eco-fantastyka
"Pompa nr 6. Nakręcana dziewczyna".
To wydane w jednej książce - zbiór zbliżonych tematycznie opowiadań i powieść o czasach gdy gen-hakerzy zniszczyli większość roślin jadalnych na świecie. (Jest też wydana sama powieść).
Akcja toczy się w Królestwie Tajlandii, które jako nieliczny kraj daje sobie radę w świecie gdzie energie do wszystkiego uzyskuje się... z nakręcanych sprężyn (ropę dawno temu zjadło jakieś
  • Odpowiedz
@jeanpaul:
To tak na szybko, i tylko to co czytałem.
A mam na oku do przeczytania parę (przynajmniej z opisu) ciekawych tytułów.

A militarno kosmiczne SF lubisz
  • Odpowiedz
@jeanpaul: Z SF Greg Egan - Diaspora. Transhumanizm, życie w wirtualnej rzeczywistości. Dosyć hard.

Neal Stephenson - 7Ew. Katastroficzna SF. Opowiada o tym, jak ludzkość poradzi sobie w przypadku nagłej katastrofy, która dotknie całej cywilizacji.

Walter Tevis - Przedrzeźniacz. Ktoś powie, że podróbka Nowego Wspaniałego Świata Huxley’a, ale mi podobała się
  • Odpowiedz
@Montago:
Ja czytam wszystko co jest z sensem wymyslone i zbudowane. Lubie technologiczne hard SF bo fajnie jest polamac glowe jak dobrze autor przemyslal koncepcje. Dlatego Watts, Liu i troche Morgan.

Militarne SF (Nie wiem za bardzo co by sie do tego zaliczalo.): Dobrze mi sie czytalo (sluchalo) www.1939.com.pl i kolejna z serii o powstaniu warszawskim. Malo SF, ale troche militarnych ciekawostek i chyba ku pokrzepieniu serc. W sumie polecam.

Fantasy czytam dla zaspokojenia potrzeb wewnetrznego
  • Odpowiedz