Wpis z mikrobloga

Mój stary, Pisowiec mi mówi że jestem głupi i elektrownie atomowe nie mogą powstawać bo stanie się jak w czarnobylu i to super że mamy węgiel XDDDDDDDDDDDDDDD #pis #bekazpisu #czarnobyl
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
_A co do samego CO2, roślinkom się będzie lepiej rosło, sadźmy więcej zielonego._
@Pimenista: xddd o #!$%@? dokładnie tak to działa , polecam takie myślenie. Co tam cały ekosystem, różne gatunki roślin i zwierząt, które przez zmiany spowodowane ociepleniem klimatu po prostu wymrą. Rafy koralowe już umierają (a to od nich zależne jak sama Wikipedia podaje jest około 500 milionów ludzi i około 25 procent gatunków morskich), a
  • Odpowiedz
Pewnie że dobry. Uwierz że przy dzisiejszych filtrach kominowych nie jest taki straszny.


@Pimenista: nie ma żadnych filtrów kominowych, są układy oczyszczania spalin - ale one nie mają 100% skuteczności i wychwytują jedynie część zanieczyszczeń (znaczną, ale tylko część)

Poza tym mamy jeszcze w Polsce zasoby węgla na spory okres czasu.

spory znaczy 10 lat, tyle mamy zbadanych i dobrze udokumentowanych złóż w których wydobycie jest potencjalnie opłacalne - tak twierdzi w wywiadzie były główny
  • Odpowiedz
Polska na zmianach klimatu zyska nie ma sensu ograniczać emisji CO2


@Drakii: no będziemy mieli więcej piasku, mamy mniej wody niż Egipt (licząc na głowę mieszkańca)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawatt: daj jakieś źródło, bo jak nam gość od ciepłownictwa na studiach wykres pokazywał to udział polskiego węgla w energetyce nie przekraczał 30%
  • Odpowiedz