Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Jo_chca: jak chcesz iść na studia to idź do liceum. W technikum nauczysz się tylko tego co masz na 1 roku studiów, więc miałbyś rok w plecy.
  • Odpowiedz
@Harmonia > IT > Liceum W liceum ludzie nie potrafią podstawowych czynności związanych z kwestami IT, a ty go śledź na mat-fiz. XD w technikum masz przynajmniej jakąś praktykę, dodatkowe zajęcia i lekcje w kierunku chociażby serwerów, baz danych, programowania etc. Studia zbędne skoro masz już jakiś plan na siebie.
  • Odpowiedz
@Jo_chca: @Harmonia: Dobra dobra, to przecież zależy czym on chce w tej informatyce się zajmować. Może zacznijmy od tego bo po co mat-fiz osobie, która będzie serwisować komputery...
  • Odpowiedz
@Harmonia to, że ty mieszkasz w jakimś #!$%@? regionie to nie znaczy, że każdy. Większość znajomych którzy pokończyli technikum informatyczne mają teraz spoko życie i fajną kasę. Ci z liceum albo zmienili zawód, bo nikt #!$%@? nie szuka informatyka po liceum, albo z komputerami mają tyle wspólnego, że muszą dobić mi dodatkowe frytki na kasie w macu. W IT liczy się skill, nie papier. Lepiej mieć nawet półroczne doświadczenie w programowaniu, aniżeli
  • Odpowiedz
@Jo_chca: Ja jestem po technikum, dobrze mi z tym, bo gdyby nie technikum to aktualnie bym nie zarabiał tyle ile zarabiam a jestem dodatkowo na studiach zaocznych.
Teraz w dużej mierze liczy się własna wiedza, a na niektóre stanowiska studia to tylko taka przepustka którą musisz pokazać żeby przejść dalej.
  • Odpowiedz
@Jo_chca: Nie wierz nikomu, posłuchaj każdej ze stron i wybierz co dla Ciebie najlepsze. Nie należę do jakichś najwybitniejszych jednostek, celowałem w technikum bo uznałem, że zawsze jednak ten zawód przy studiach zaocznych coś da, ale nie spodziewałem się, że aż tak wiele.
Aktualnie coraz więcej znajomości sobie w pracy wyrabiam, ludzie odchodzą do innych firm i dzięki temu mam więcej furtek otwartych, a studia zaoczne tylko po papier i certyfikaty.
  • Odpowiedz