Wpis z mikrobloga

Dziś w pracy musiałem zadzwonić na numer alarmowy #112, potrzebowałem wezwać pogotowie ratunkowe.

Operatorowi 112 opisałem wszystkie szczegóły, tj. adres, miejsce w budynku (duży obiekt użyteczności publicznej), opis sytuacji i zagrożonych osób.

Operator powiedział "dziękuję, zgłoszenie przekazuję do ratownictwa, proszę się nie rozłączać".
- będzie rozmowa, proszę czekać
- będzie rozmowa, proszę czekać
...
...
- będzie rozmowa proszę czekać

Odebrała babeczka z "ratownictwo Warszawa" i... jej znów musiałem wszystko tłumaczyć, tj adres, miejsce w budynku, opis sytuacji i zagrożonych osób. Straciłem przez to około półtorej minuty tak naprawdę. Z racji tego gdzie pracuję #pracbaza tego typu sytuacje mam bardzo często, telefon na 112 wykonuję średnio 2-3 razy na miesiąc.

Czy żeby od razu kontaktować się z "ratownictem" na komórce mam wybrać 999 zamiast 112?

#ratownictwo #numeralarmowy #ioioioioioioioioio
g.....i - Dziś w pracy musiałem zadzwonić na numer alarmowy #112, potrzebowałem wezwa...

źródło: comment_zswkPVqVDRpJxT9Ai9yiNVXezrkMg8LV.jpg

Pobierz
  • 16
@gumpa_bobi: Na to pytanie nie potrafię Ci odpowiedzieć. Być może znane są już jakieś konkretne daty, lecz moja wiedza jest w tym temacie niewystarczająca :) Mogę powiedzieć jedynie... OBY JAK NAJDŁUŻEJ! Już przekierowanie 997 na 112 to w mojej ocenie poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli, a jak przekierują jeszcze 998 i 999 (gdzie statystycznie jeszcze większa ilość telefonów dotyczy bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia) to uważam że będzie to masakra... (
@Tomcio_W: Jak sobie wyobrażasz obsługiwanie 999 przez cywilów w 112? Aby zebrać wywiad medyczny trzeba mieć wykształcenie medyczne i wymagane doświadczenie pracy w zawodzie Medyka...wiec jak przełączą 999 pod 112 zmieni się wyłącznie to ze nie dodzwonisz się do pogotowia bezpośrednio przez 999
@polancky: A zaczniesz może czytać moje wpisy? Ja sobie tego nie wyobrażam i jestem zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzenia tego pomysłu w życie. Zdaję sobie sprawę także z tego jakie zagrożenia niosą takie pomysły - poświęciłem kiedyś 3 lata swojego życia, aby spełniać wymagania opisane w art. 10 ustawy o PRM - jakieś blade pojęcie o tym chyba mam.
Co nie zmienia faktu, że nic w tym kraju nie jest oczywiste. Bo 997