Wpis z mikrobloga

@Stalowa_Figura: Mszyca jak mszyca, jak już sie nie mieszczą na roślinie to rodzi sie skrzydlate pokolenie, żeby zasiedlic inne rośliny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do ogórka to w sumie nie wiem. Poparzenie? Niedobór wapnia? Początki mączniaka? Ja bym spryskał czymś odkażającym dla pewności dał im nawozu z wapniem i czekał co będzie dalej. O chorobach masz tutaj, możesz porównywać http://www.inhort.pl/files/sor/poradniki_sygnalizatora/Poradnik_sygnalizatora_ogorek_pod_oslonami.pdf
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: Raczej nie problemy z wapniem - w tej samej doniczce jest jeszcze jeden ogórek o jest zdrowy, poza tym rozsadzając nawoziłam nawozem firmy Sumin dla "pomidorów, papryk i innych warzyw". Właśnie boję się że to choróbsko jakieś. Opryskam prewencyjne czosnkiem bo i tak nic innego nie mam w domu.
@KrolWlosowzNosa: Chyba spróbuję powalczyć z nimi bo widzę, że tam gdzie siedzą tam liście mają się źle, a moje pomidory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niewiemja: Wodę i mydło co powrót z pracy na nie stosuje. Umierają epicko, ale i tak wracają. A co do nadmanganianu to koleguje się z nim, choć w ogrodnictwie jeszcze go nie stosowałam. Zdradziłbyśmi proporcje nadmanganianowej mikstury? ;)
@Stalowa_Figura: Jakie mają być proporcje konkretnie to pytaj @KrolWlosowzNosa bo to on tutaj stosuje praktyki z nadmanganianem, tymolem i jodyną, ja tylko próbuje od niego zgapić ( ͡ ͜ʖ ͡) Ja pryskam w tym momencie 2g nadmanganianu na 5l wody bo mi sie łapa zatelepała i troche za dużo sypnąłem ale roślinom to z tego co widze nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°