Wpis z mikrobloga

hejo Mirki, od paru lat pracuje jako projektant mechanik w Catii, szukam srodowiska jak najbardziej zblizonego do niej ale mozliwego do zakupu/wynajecia bez potrzeby przestawianiu sie na diete ziemniaczana przy rozliczaniu pierwszego miesiaca. Zaczynam prace przy jednoosobowym projekcie, bede modelowal mechanike wiec wystarcza moduly do rysowania 3D, symulacji ruchu paru elementow wspolpracujacych i meczenia rysunkow wykonawczych. Czy mozliwe jest wynajecie licencji ktoregos z topowych programow w cenie nizszej niz 1k miesiecznie? Znacie jakies tanie programy na poziomie?

nie chodzi o MESa ale jako oddany fan tagu wolam @Bogdan191 mam nadzieje ze nie bedzie bic
#bogdansymulant #cad #inzynieria #catia #inventor #solidworks
  • 5
@swinkaszynka: przyznać muszę, że nie orientuje się w cenach (ale wiem, że produkty DS są dość drogie). PRO/E i NX to produkty o najbardziej zbliżonej funkcjonalności, ale cena pewnie też nie jest zbyt przystępna. Później zostaje SolidWorks, SolidEdge i Inventor. Nie wiem jak reszta, ale SW ma ponoć jakiś startupowy pakiet, bo jakiś mirek pytał ostatnio. Zostaje jeszcze Fusion, którego dużo ludzi poleca (jak wyżej) i Onshape (który chyba też jest