Wpis z mikrobloga

@emilkos8: xD
zacytuje mamę moją
"Jednego miałam pod jedną pachą, drugiego pod drugą, jak jednemu się gęba zamknęła to drugi otwierał, nakarmiłam was i musiałam dalej do pracy biec" - w rozmowie przy grilu na temat 500 + i emerytury dla matek z 4 dzieci - gdzie moja mama miała nas 5 + pracowała na pełny etat jako pielęgniarka.
  • Odpowiedz
@imateapot: i potem dzięki takiej idea 18 letni typek pyta na forum jak wysłać list pocztą polską, zawiązać krawat. Nie mówiąc o tym, że coraz dłużej dzieci siedzą z rodzicami robiąc z siebie totalnych nieużytków społecznych.
  • Odpowiedz
@samuraj24: wysyłanie listu pocztą w dobie internetu to przeżytek. Pranie też robisz w rzece na tartce, czy może jednak poszedłeś z duchem czasu i kupiłeś pralkę?

To co proponujesz, to się nazywa równanie w dół. Kiedyś inni mieli c-----o, to wszyscy powinni mieć c-----o po wsze czasy.
  • Odpowiedz
@imateapot: K0rwa wysyłanie listu to przeżytek - serio? Typ nie umie zaadresowac koperty ? ty teraz mówisz na poważnie ? Jeśli to przeżytek to jakim ch0jem dostajesz wszystkie decyzje, dokumenty z urzędów listownie a nie elektronicznie, z chęcią bym to odbierał elektronicznie.
  • Odpowiedz
@samuraj24: ja wszelką korespondencję z moją księgową dostaje elektronicznie. Ewentualnie kurierem z telefonicznym powiadomieniem. Naprawdę nie jestem sobie w stanie wyobrazić kto w 2019 korzysta z tradycyjnej poczty.
  • Odpowiedz
@imateapot: wszystkie pozwolenia budowlane i całą dokumentację z tym miałem załatwić listownie, albo jechać do urzędu wojewódzkiego - bo nie dało się elektronicznie - e-mail'em, epuapem. Podanie o stypendium na studiach też nie mogłem złożyć elektronicznie tylko albo listownie albo na miejscu - a że studiuje zaocznie to w weekendy dziekanat zamknięty (otwarty akurat w te weekendy co nie mam zjazdu)
  • Odpowiedz
i potem dzięki takiej idea 18 letni typek pyta na forum jak wysłać list pocztą polską, zawiązać krawat.


@samuraj24: ulatwienie zycia nie oznacza robienia wszystkiego za dziecko.
Warunki zyciowe, ekonomiczne itd to zupelnie inna kwestia niz umiejetnosc ogarniecia spraw urzedowych i ogolnego potrafienia sie poruszac w zyciu.

Naprawdę nie jestem sobie w stanie wyobrazić kto w 2019 korzysta z
  • Odpowiedz
@samuraj24: Ale to, ze zalatwiasz przez Ppczte Polska, nie znaczy, ze tak powinno byc. To strata czasu. Wszystkie dolumenty, o ile to mozliwe, zalatwiam przez epuap i problem z glowy. To dla mnie strata czasu. A poza tym, znasz kogos, kto nie potrafi zaadresowac koperty? Bo ja nie. Proste jak cep
  • Odpowiedz