Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#regeneris #ctdi #bestcena #motoz #lenovo #serwisgsm #motorola

Chyba trochę #wygryw (choć nie chcę zapeszać).

Pod koniec 2017 roku kupiłem Moto Z w bestcenie. Double combo wg internetów: "gównofakura" z bestceny + serwis gwarancyjny Regeneris (obecnie CTDI).
Minęło 1,5 roku i bateria zaczęła wytrzymywać ledwo od rana do wieczora plus wyłączała się przy 30-40%. Poczytałem opinie o Regeneris i zacząłem myśleć o płatnej wymianie, pomimo gwarancji. Jednak zdecydowałem się na naprawę gwarancyjną, przecież po to kupuje się nowe telefony, żeby z niej korzystać.

Na początku zweryfikowałem czy ta gwarancja z fakturą bestceny w ogóle jest respektowana. Od Motoroli otrzymałem odpowiedź pozytywną. Zamówiłem kuriera z CTDI i tydzień później telefon już wrócił. Wymienili baterię, przednią szybkę, tylną i kilka innych części (właściwie nie wiem dlaczego). Wszystko opisane kodami producenta, więc wszystkich nie rozszyfrowałem.
Telefon używam już 3 dni i póki co wszystko ok. O dziwo telefon spasowali wręcz idealnie, żadnych śladów otwierania go, a ramki aluminiowe zostały stare, poznaję po dwóch ryskach.

Gdyby coś złego się działo dam update.

Tl;dr
Motorola i Regeneris (obecnie CTDI) uznało fakturę bestceny i wymienili baterię w Moto Z. W tydzień. Używam telefonu kilka dni i wygląda na to, że mimo fatalnych opinii na internetach mnie się poszczęściło (lub do internetu trafiają tylko te złe opinie).
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk__: z ciekawości używasz ładowarki turbopower która dołączyli do zestawu czy jakieś innej zewnętrznej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d3v: Zewnętrznej, wolniejszej. Nic to nie dało. Turbo używałem może z 3 razy, bo musiałem szybko naładować.

Z drugiej strony Pokemon Go pewnie jest głównym winowajcą. Bateria ma wytrzymać ileś tam cykli i pewnie wytrzymała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk__: ja używam turbo i bateria właśnie zdycha a telefon ma 7 miesięcy. I podobno turbopower jest winowajca że tak wcześnie. Też chcę wysłać na gwarancję właśnie i też się naczytalem o regnereris co nausnelo mi wątpliwości czy tam wysyłać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miałem tą samą rozkminę i pomyślałem, że jak coś będzie nie tak to odeślę raz jeszcze
  • Odpowiedz