Wpis z mikrobloga

Mirki, ile kosztuje wynajęcie pokoju w amsterdamie, tak, zeby dojazd zbiorkomem do centrum trwał max godzinę?

Jakich okolic w amsterdamie lepiej unikać jak polak-studenciak? Pytam sie o to to wszystko, bo planuje aplikować na magisterkę do UVA i chciałbym wiedzieć ile wynoszą koszty życia w Amsterdamie. Mógłbym nawet mieszkać poza Amsterdamem i dojeżdzać, byle to była tylko godzina do centrum.

Obstawiam że pokój na zadupiu pewnie z 400-500 euro
Jedzenie 300-350 euro
no i rozrywki + karnet na zbiorkoma 200-250 euro

Tak to się kształtuje mniej więcej?

#amsterdam #holandia
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zagrozonyrys: nie wiem jak z ubezpieczeniem bo jesli Ci dojdzie to dodatkowe 100e a na jedzenie za 350 to spokojnie wystarczy nawet z jedzeniem na mieście. Gorzej z cenami za pokój ja mieszkam na południu i tutaj ciężko o pokój za mniej niż 400
@zagrozonyrys: na moim przykładzie - Almere, dojazd do Centraal pociągiem co prawda 6€ z hakiem, ale jedynie 30-40 minut. uczniowie chyba mają taniej, podobnie jak po kupnie okresowego.
Za pokój płacę 420 ale to po znajomości i normalnie chyba tutaj 500 minimum

@zagrozonyrys:
1-o mieszkania w Holandii jest bardzo ciężko, jak ja szukałem pokoju w Rotterdamie z budżetem ~600EUR to na castingi przychodziło po 20 osób.
2-Godzina do centrum to agarniesz pół Holandii-z Rotterdamu jedzie się 45 minut.
@zagrozonyrys: pokoj ponizej 600 EUR to cudo, ale godzina do centrum to np Rotterdam ( ͡° ͜ʖ ͡°) jezeli poza AMS to ogarnij koszt pociagow, do najtanszych nie naleza. Jezeli w AMS to komunikacja miejska na 1 strefe to 45 EUR, a prawie na pewno bedziesz tego potrzebowal na wszystkie czyli 90 EUR/miesiac

Dodatkowo zdrowotne 100/miesiac
Co do jedzenia za 350 eur to chyba sie da, nie