Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!

Dziś mam dla was ciekawą rzecz na tagu #inwestycjeabackiego . Od 1 czerwca rozpoczyna się sprzedaż specjalnej emisji obligacji Skarbu Państwa. Myślę, że naprawdę warto się zainteresować tym tematem. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Obligacje będą sprzedawane 1.06.2019 - 30.06.2019. Są oprocentowane 1,5% w skali roku, a ich okres oprocentowania to 10 miesięcy. Oznacza to, że na jednej obligacji zarobimy ok. (wartość nominalna 100 zł) 100x0,81x0,015x(10/12) czyli 1,01 PLN.

To co jest w nich ciekawe, to element losowy. Każda obligacja bierze udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest odpowiednio 10 PLN, 100 PLN, 1000 PLN lub 10 000 PLN. Losowanie nastąpi w marcu przyszłego roku, zaraz przed wykupem. Premie nie będą oczywiście objęte podatkiem od gier hazardowych. Naturalnie im więcej kupicie obligacji tym większa szansa na wylosowanie premii. Pula premii jest zależna od poziomu zainteresowania obligacjami i w ubiegłym roku wyniosła 1 480 000 PLN, dodatkowy hajs dostało ponad 41k obligacji. (ʘʘ)

Myślę, że warto się zainteresować, ponieważ:
a) jest to bezpieczna lokata oszczędności
b) procedura zakupu jest prosta i wszystko odbywa się przez internet
c) przy odrobinie szczęścia i wylosowaniu premii można osiągnąć bardzo fajną stopę zwrotu

Po więcej informacji odsyłam na: http://www.obligacjeskarbowe.pl/

#oszczedzanie #inwestycje #finanse #ekonomia #cebuladeals
  • 14
@Pan_Abacki: Dodatkowo wyłącznie dla beneficjentów programu 500+ z dniem 1 czerwca 2019 roku rozpoczyna się sprzedaż nowych emisji rodzinnych obligacji:

Rodzinnych oszczędnościowych sześcioletnich obligacji skarbowych (ROS0625). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 2,80% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,75%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

Rodzinnych oszczędnościowych dwunastoletnich obligacji
@Pan_Abacki: Osoby będące beneficjentami programu Rodzina 500+ mogą nabywać obligacje do wysokości przyznanego świadczenia wychowawczego.

Kwota za jaką można nabyć obligacje obliczana jest jako suma miesięcznych kwot świadczenia od początku jego przyznania z uwzględnieniem kwoty należnej za miesiąc, w którym następuje zakup obligacji, pomniejszona o wartość poprzednio zakupionych Rodzinnych Obligacji Skarbowych.

Czyli im więcej bombelków tym lepiej xD
@kurazjajami To zależy tylko od ciebie. Cena zakupu jednej obligacji to 100 zł, więc teoretycznie możesz zainwestować już taką kwotę. Oczywiście ma to niewielki sens, bo dostaniesz z odsetek jakieś grosze - no chyba że liczysz jedynie na wylosowanie premii. Myślę, że od kilku k, powiedzmy 5-10 ma to sens. Wiadomo, im więcej tym lepiej.

Jest to bezpieczna lokata pieniędzy, ponieważ skarb Państwa spłaca twoją serię obligacji emitując kolejną, czyli w pewnym
Działasz na zasadzie - co miesiąc x PLN w coś czy inne rzeczy?


@kurazjajami: Przez ostatnie półtora roku to w sumie cały czas dokupuję. Teraz, po tych ostatnich wzrostach, już poszło trochę na sprzedaż, bo zbyt pionowo było, ale kto wie... Może lecimy dużo wyżej i taniej nie będzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na jakieś krypto co miesiąc

Nie na jakieś krypto, tylko na Bitcoina. Ewentualnie Ethereum.
@niepodszywamsiepodbiauka: Masz rację z tym traceniem. Ponad rok temu wpadłem na pomysł by kupować właśnie btc. przez 2 miesiące po 100 PLN skupowałem, ale coś wyczytałem o PTOY. Sprzedałem ofc btc i kupiłem to gówno, obecnie jest to warte grosze... :D

Polecisz jakiś blog żeby poczytać o tym co mówisz? Bo w sumie chętnie jeszcze raz bym w to wszedł...