Wpis z mikrobloga

@odishewo: Krótka piłka, jakie białko używacie i polecacie?
Chce zwiększyć podaż bialka, bo sporo trenuje, a nie mam możliwości regularnie dostarczyć w normalnym jedzeniu. Firm jest od groma i nie wiem które wybrać. Chodzi mi o to, żeby cena była przystepna, żeby się nie pieniło i nie zawierało jakichś aspartanów, sorbinianów i tego typu substancji.

#silownia #mirkokoksy #sportywalki
  • 14
@odishewo: Wybierz jakieś ze smakiem - są naprawdę dobre (szczególnie z mlekiem). Nie baw się w jakieś izolaty/hydrolizaty - to są białka dla zawodowych sportowców, którzy liczą każdy gram węglowodanów w diecie. Koncentrat wystarczy.
Co do firmy. Brałem z firmy Trec: Whey 100 - dobre, ale drogie. Białka z SFD i KFD są porównywalne - biorę je obecnie.
Białko z Fitness Authority pieniło się i konsystencja była strasznie sypka.
@matiimakaka: no wiem właśnie, żeby nie zwracać uwagi na jakieś mikroskładniki, bo raz że się na tym nie znam, a dwa nie jestem kulturystą i nie musi mi być widać włókien mięśniowych. Chodziło mi własnie o zwykłe proste białko najbardziej zbliżone do naturalnego bez dodatków chemicznych, które się nie pieni (chociaż wiem, że naturalne się pieni mocno i muszą być jakieś antypieniące składniki dodane). Wezmę to KFD spod linka i mysle,
@Skogyr: no nie wygląda to tak :p
3 do 4 treningów po około 1,2h kickboxingu plus jakiś 1 raz siłownia, w pracy nie zawsze jest czas żeby zjeść coś pożywnego, a na szejka z białkiem i miksowanymi węglami zawsze czas wygospodaruje

Nie liczę makroelementów w diecie, robię wszystko na oko. Do tej pory żarłem twarogi, teraz mam to trochę utrudnione, więc muszę się wspomóc
@odishewo: Nie chodzi mi o to, ile tego białka potrzebujesz? Wiadomo, że proch się przydaje, ale problemem takich jak Ty jest, że mówiąc nie mam jak dostarczyć, znaczy, że nie chce się zrobić pojemników z żarciem.
WPC kupuj z KFD premium 900g za 42zł, skład wielokrotnie badany, surowiec ten sam co Olimp, smaki generalnie są dobre, ale najpierw ogarnij normalne jedzenie. Ja tam nie widzę problemu, żeby zrobić 2-3 pojemniki kurczak,
@Skogyr wiem, ze masa z powietrza sie nie robi :) do tej pory moglem jadac regularnie, trenowalem bez odżywek z fajnymi efektami, ale teraz charakter pracy sie zmienil i muszę sie wspomoc. Pewnie to okres przejsciowy, dopoki nie wyrobie sobie nowych nawyków