Wpis z mikrobloga

@windwalker03: i o co ten ból dupy? Nawet jeśli to prawdziwe zestawienie %-towego użycia energii w danym kraju- trzeba wziąć pod uwagę ILE CO2 produkuje każdy konkretny. Dlaczego nie mówi się o tym, że Niemcy zużywają ilościowo więcej węgla niż Polska? Może mają więcej innych źródeł energii, ale suma sumarum to u nich się zużywa więcej węgla (°°
@andrzej_kowal: Nie jestem ekspertem, ale się wypowiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
To jest drogie, bardzo czasochłonne przedsięwzięcie. Poza tym, jest duża grupa ludzi którzy się tego boja i sprawnie wszystko blokują. Inna rzecz jest taka, ze budowa elektrowni to jakieś 20-30 lat uranu 235 (najpopularniejszego teraz paliwa) wystarczyć ma na tylko 100 lat. Są inne alternatywy jak chodzi o paliwo, dlatego tez się dziwie ludziom, ze
@MackaCthulhu: A co do ma za znaczenie? Co ten Twój tekst wnosi? Przecież wiecznie się mówi, ze używanie węgla jako paliwa do wytwarzania energii to słaby pomysł. Atom oraz źródła odnawialne maja zdecydowaną przewagę. Polska za komuny oparła tak dużo na węglu, ze teraz to będzie problem zmienić. Do kopalń ciagle dopłacamy i nie widać tego końca.
@andrzej_kowal: Dlatego pisałem, ze nie jestem ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°) te ponad 5lat to samo budowanie elektrowni. Ale chyba do tego dojdą przeróżnego rodzaju procesy takie jak przedstawianie projektów, pozwolenia, badania itp.... w kilku miejscach czytałem i słyszałem o tym, ze cała inwestycja to właśnie może być ze 20 lat